Pierwszy kwadrans tego meczu to lekka dominacja Ruchu. Zawodniczki z Chorzowa rozpoczęły mecz od gola Małgorzaty Krzymińskiej. W początkowych fragmentach spotkania to miejscowe cały czas goniły wynik. Vistal po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł dopiero w 16 minucie. Bramkę na 8:7 rzuciła Emilia Galińska. Chorzowianki jeszcze na krótko odzyskały dominującą pozycję, ale od około 20 minuty gra odbywała się pod dyktando miejscowych. Dobrą dyspozycję rzutową prezentowały Monika Kobylińska i Joanna Kozłowska i to głównie za ich sprawą gdynianki schodziły na przerwę z przewagą czterech trafień. 

Od początku gry w drugiej połowie Vistal nie zwalniał tempa i sukcesywnie powiększał przewagę. Szkoleniowiec, Paweł Tetelewski wykorzystywał chwile dobrej gry drużyny, by ogrywać zawodniczki mniej eksploatowane. Mimo to chorzowiankom nie udawało się odrabiać dystansu, który wzrastał i w pewnym momencie wynosił już 8 bramek, po trafieniu Kozłowskiej na 26:18.

Podczas spotkania okazało się, że zegar boiskowy zbyt szybko odmierza czas. Sędziowie po przeliczenie postanowili przedłużyć mecz o 12 minut.

Końcówka meczu t dominacja miejscowych, które szybko nadrobiły trzy, z czterech straconych wcześniej bramek, ostatecznie ustalając wynik na 30:23.

Galeria zdjęć z meczu

 

Vistal Gdynia – KPR Ruch Chorzów 30:23 (15:11)

 

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Kozłowska 7, Kobylińska 6, Zych 4, Galińska 3, Stanulewicz 3, Janiszewska 2, Tasić 2, Dorsz 1, Kulwińska 1, Granicka 1 oraz Olszowa, Łabuda, Urbaniak.

Karne: 5/3
Kary: 2 min.

 

KPR Ruch: Ciesiółka, Montowska, Krupa – Płomińska 7, M. Drażyk 4, Jasinowska 3, Benducka 2, Rodak 2, Żakowska 2, Krzymińska 1, Masłowska 1, Tracz 1, Stokowiec.

Karne: 7/6.
Kary: 8 min.

 

Sędziowali: Bąk, Ciesielski (Zielona Góra).

Widzów: 600.

 

 

———————————————-

Źródło: www.sportowefakty.pl

Foto: Agnieszka Syczak FB

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *