W czwartkowe południe PGE Atom Trefl Sopot poznał rywala w pierwszej fazie play-off Europejskiej Ligi Mistrzyń. Sopocianki o awans zagrają z Nordmeccanicą Piacenza.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nie będziemy musieli po raz kolejny wyruszać w długą podróż do Turcji. Poza tym Nordmeccanica jest zespołem zbliżonym poziomem do nas, a my potrafimy grać z włoskimi drużynami – wiemy, jak grają i jaką mają filozofię gry. Niemniej, gra z Włoszkami to zawsze trudne wyzwanie, ale potrafimy do tego odpowiednio podejść  – ocenił losowanie trener sopockiego zespołu, Lorenzo Micelli.

Wicemistrzynie kraju pierwszy mecz rozegrają u siebie pomiędzy 9, a 11 lutego. Rewanż odbędzie się we Włoszech orientacyjnie pomiędzy 23-25 lutego. Stawką dwumeczu będzie awans do tzw. Final Six, w którym Atomówki jeszcze nigdy nie zagrały. W minionych występach na parkietach Europejskiej Ligi Mistrzyń PGE Atom Trefl Sopot czterokrotnie mierzył się w pierwszej rundzie play-off, ale jeszcze nigdy sopockiemu klubowi nie udało się awansować do Final Six. Jeżeli tym razem wicemistrzynie Polski zakończą pierwszą rundę play-off z powodzeniem, w kolejnej czekać na nie będzie Urałoczka Jekaterynburg lub Dynamo Kazań.

Gospodarzem turnieju finałowego będzie w tym roku drużyna Pomi Casalmaggiore. Impreza z udziałem gospodarza oraz trzech najlepszych drużyn Starego Kontynentu odbędzie się w Cremonie. 9-10 kwietnia.

A oto pełny zestaw par PlayOff 12 Europejskiej Ligi Mistrzyń:

Eczacibasi VitrA Stambuł – VakifBank Stambuł
Lokomotiv Baku – Volero Zurych
Chemik Police – Fenerbahce Grundig Stambuł
Dresdner SC – Dynamo Moskwa
Urałoczka-NTMK Jekaterynburg – Dynamo Kazań
PGE Atom Trefl Sopot – Nordmeccanica Piacenza

 

 

—————————————-

Źródło: www.cev.lu, www.atomtrefl.pl

Foto: www.cev.lu

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *