Zapisy potrwają do 1 lutego do godziny 23.59, a kwota wpisowego wynosi 30 złotych i pozostaje bez zmian. Bieg główny na dystansie 10 km wystartuje 13 lutego o godzinie 15.00. Zapisy są dostępne na stronie www.gdyniasport.pl

Szczególne okazje wymagają wyjątkowych obchodów, dlatego Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim uczci jubileuszowe, 90 urodziny. Gdynianie co roku hucznie świętują powstanie Miasta z Morza i Marzeń, dlatego sportowe zmagania 13 lutego będą miały niepowtarzalny charakter i doskonale wpiszą się w jubileusz. Bieganie na Pomorzu przeżywa prawdziwy rozkwit, stąd organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji.

W 2015 roku pierwszy z czterech biegów PKO Grand Prix Gdyni ukończyło 5608 uczestników  – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Mam nadzieję, że w tym roku na mecie zamelduje się ponad 6000 biegaczy – dodaje.

Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim zainauguruje tegoroczną edycję PKO Grand Prix Gdyni, która w 2015 roku otrzymała nagrodę główną im. Tomasza Hopfera za Najlepszy Cykl w Polsce.

Wszyscy, którzy będą chcieli pobiec w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim będą mieli 15 dni na zarejestrowanie się w profilu zawodnika i opłacenie pakietu startowego. Organizator biegu (Gdyńskie Centrum Sportu), promując zdrowy tryb życia postanowiło utrzymać symboliczną kwotę wpisowego wynoszącą 30 złotych.

13 lutego w Gdyni pobiegną również dzieci i młodzież, dla których przygotowano krótsze odległości. Biegi młodzieżowe zostaną rozegrane na dystansach starszaka (1,3 km), młodzika (1,8 km), i juniora (1,8 km). Nie zabraknie również oferty dla najmłodszych, którzy w biegu malucha będą mieli do pokonania 200 m. Odbędą się również 2 marsze nordic walking: marsz młodzieżowy (1,7 km) i marsz główny (4,2 km).

Gdynia słynie z wyjątkowych medali, dlatego w 2016 roku uczestnicy złożą kolejną układankę. Szczegóły na razie są tajemnicą, ale już dziś wiadomo, że będzie ona nawiązywała do historii Gdyni.

Przez wiele lat nasze medale cieszą się wyjątkową opinią, dlatego i tym razem staniemy na wysokości zadania – mówi dyrektor Łucyk. – Medal PKO Grand Prix Gdyni 2016 będzie doskonałą pamiątką, przypominającą każdy start. Pracujemy nad indywidualnym projektem, który po raz kolejny pozytywnie zaskoczy uczestników.

W 2015 roku uczestnicy 4 biegów złożyli biegowe podium, natomiast 2 lata temu był
to unikatowy „Dar Pomorza”, uznany przez portal www.maratonypolskie.pl za najładniejszy medal biegowy w Polsce.

Fenomenalny wzrost frekwencji w największym cyklu biegów ulicznych w kraju, pokazuje zmianę przyzwyczajeń Polaków. Nasi rodacy dbają o zdrowie niezależnie od pory roku. Zmiany najlepiej widać porównując statystyki – w 2005 roku Bieg Urodzinowy ukończyło 76 uczestników, a 10 lat później linię mety przekroczyło 5608 biegaczy. Przez jedną dekadę frekwencja wzrosła aż o 4262%.  To najlepsze potwierdzenie skutecznej działalności Gdyńskiego Centrum Sportu, które motywuje ludzi do aktywnego życia już od 18 lat.

 

 

——————————————-

Źródło i foto: wwwgdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *