Rozpoczęło się od celnego rzutu za trzy punkty właśnie Filipa Matczaka i goście objęli prowadzenie 3:0. Po chwili pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył Amerykanin Garry Bell. Po rzucie tego samego zawodnika w trzeciej minucie Siarka wyszła na prowadzenie 6:5. Po chwili punkty dla gospodarzy zdobył inny Amerykanin Zach Robbins i było 8:5. Gdynianie wyrównali co prawda na 8:8, ale od tej pory rozpoczął się bardzo dobry okres gry miejscowych. W ósmej minucie po rzucie za trzy punkty Wendella Millera było 14:8 dla Siarki. Szkoleniowiec gości poprosił wtedy o przerwę, ale wiele dobrego w postawę przyjezdnych ona nie wprowadziła, a kwarta otwarcia wygrana została przez gospodarzy. 

Podobnie jak pierwsza tak i druga ćwiartka rozpoczęła się od punktów zdobytych przez Matczaka. Gdynianie rządzili wtedy na boisku i po trzech punktach zdobytych przez Sebastiana Kowalczyka był remis 22:22. Goście grali jak w transie, zdobyli 10 punktów z rzędu wygrywając po trafieniu trójki przez Przemysława Frasunkiewicza 27:22. Pierwsze pięć minut drugiej kwarty ekipa Asseco wygrała aż 15:1 a miejscowi sprawiali przygnębiające wrażenie. W końcu gracze Siarki przebudzili się, ale przewaga gości pozwalała im na prowadzenie spokojnej gry. Goście poczuli się jednak w pewnym momencie zbyt spokojnie, a ich przewaga stopniała do trzech punktów (34:31, 36:33). Gospodarze złapali wiatr w żagle i wracali do gry. Po skutecznie wykonanych przez Bella zrzutach wolnych Siarka odzyskała nawet na chwilę prowadzenie (37:36), ale w końcówce faulowany Matczak wykorzystał rzuty wolne i po 20 minutach rywalizacji był remis po 41. 

Druga połowa rozpoczęła się po myśli miejscowych. Za trzy trafił Bell, ale później osiem punktów z rzędu zdobyli goście i po akcji Jakuba Parzeńskiego było 49:44.. Po trafieniu Bella gospodarze doszli rywali na punkt 53:54, a Amerykanin miał już na swoim koncie 31 „oczek”! Później Robbins doprowadził nawet do kolejnego wyrównania, ale ekipa z Gdyni nie odpuszczała i na minutę przed końcem trzeciej kwarty po wsadzie, ponownie Parzeńskiego, goście wygrywali 61:57. W samej końcówce tej części meczu trójki trafiali Frasunkiewicz i Wojciech Czerlonko, a gdynianie odskoczyli na 67:59.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się od trójki Piotra Szczotki i sytuacja miejscowej drużyny stała się krytyczna. Podłamani gospodarze oddali rywalom inicjatywę tracąc aż 13 punktów z rzędu. Po trafieniu Matczaka Asseco prowadziło nawet 80:59 i… w tym momencie zespół Tane Spaseva całkowicie zablokował się w ataku. Przez blisko sześć minut punkty zdobywali tylko tarnobrzeżanie! Zryw ekipy Siarki w ostatnich minutach by imponujący, ale nieskuteczny. W samej końcówce miejscowi zbliżyli się do gdynian na dwa punkty po rzucie Bella, a na dwie sekundy przed syreną ten zawodnik miał w swoim ręku piłkę meczową. Nie trafił, a niecelna była też dobitka Robbinsa. Ostatecznie Asseco wygrało 80:78.

Filip Matczak z 25 punktami, sześcioma zbiórkami i pięcioma asystami był najlepszym zawodnikiem Asseco. Przemysław Frasunkiewicz dołożył do tego 15 punktów, 13 zbiórek i cztery asysty. W Siarce aż 38 punktów rzucił Gary Bell.

 

Siarka Tarnobrzeg – Asseco Gdynia 78:80 (22:17, 19:24, 18:26, 19:13)

Siarka: Bell 38, Robbins 14 (10 zb), Patoka 11, Młynarski 5 (12 zb), Pandura 3, Rycerz 3, Miller 3, Strzelecki 1

Asseco: Matczak 25, Frasunkiewicz 15 (13 zb), Szczotka 12, Parzeński 8, Czerlonko 8, Hickey 7, Kowalczyk 3, Kaplanović 2, Morozov 0.

Sędziowie: R. Mordal, K. Nowak, T. Trybański.

 

 

—————————————–

Źródło: www.plk.pl, www.echodnia.eu

Foto: www.echodnia.eu

 

By kkorpas

13 thoughts on “Szczęśliwe i ważne zwycięstwo Asseco w Tarnobrzegu”
  1. Быстромонтируемые строения – это актуальные сооружения, которые различаются великолепной быстротой возведения и гибкостью. Они представляют собой конструкции, образующиеся из заранее произведенных элементов или же узлов, которые имеют возможность быть быстрыми темпами собраны в пункте строительства.
    Металлокаркас здания из сэндвич панелей обладают гибкостью а также адаптируемостью, что разрешает просто менять и переделывать их в соответствии с запросами заказчика. Это экономически эффективное а также экологически стойкое решение, которое в последние лета заполучило широкое распространение.

  2. Claritox Pro™ is a natural dietary supplement that is formulated to support brain health and promote a healthy balance system to prevent dizziness, risk injuries, and disability. This formulation is made using naturally sourced and effective ingredients that are mixed in the right way and in the right amounts to deliver effective results. https://claritoxprobuynow.us/

  3. EyeFortin is an all-natural eye-health supplement that helps to keep your eyes healthy even as you age. It prevents infections and detoxifies your eyes while also being stimulant-free. This makes it a great choice for those who are looking for a natural way to improve their eye health. https://eyefortinbuynow.us/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *