Hala Lekkoatletyczna i Hala Gier w 2015 roku zmieniły się nie do poznania. W tym czasie w Hali Lekkoatletycznej pojawiły się nowe kosze, drabinki przyścienne, drążki gimnastyczne i barierki. Wymianie i gruntownemu odświeżeniu uległy również drzwi, tabliczki informacyjne, tapicerka ochronna, instalacja c.o. oraz przewody tranzytowe ciepłej wody.

W Hali Gier prace objęły remont szatni, wymianę okien i oświetlenia. Zmodernizowane zostały również wnętrza obiektu, które pomalowano – dodatkowo odnowiono łazienki, salkę konferencyjną i instalację elektryczną. Dzięki działaniom, historyczny obiekt dla gdyńskiej koszykówki zyskał nowe oblicze – to tutaj zawodniczki Lotosu Gdynia dwukrotnie sięgały po wicemistrzostwo Euroligi, liczne tytuły mistrza Polski i Puchary Polski.

Dzięki modernizacji oba obiekty należące do Forum Sportu przeżywają renesans – hale są użytkowane przez gdyńskich sportowców od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora. Odbywają się w nich również cieszące się olbrzymią frekwencją bezpłatne zajęcia dla mieszkańców Gdyni (akcja Gdyńskie Poruszenie). Modernizacja obiektów kosztowała blisko 1,5 miliona złotych i została sfinansowana ze środków miasta Gdyni oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Inwestycje zrealizowane przez Gdyńskie Centrum Sportu pozwoliły również na remont Ośrodka Hipoterapii przy ulicy Spółdzielczej. W Gdyni-Orłowie kosztem blisko 500 tysięcy złotych zmodernizowano wybieg dla koni, a także odnowiono drewniane elewacje budynków. Inwestycja usprawniła korzystanie z zajęć hipoterapii, jakie codziennie odbywają się na nowym wybiegu. Dodatkowo obiekt zyskał odświeżony, wyjątkowy wizerunek.

W 2015 roku Gdyńskie Centrum Sportu przeznaczyło blisko 100 tysięcy złotych na siłownie  zewnętrzne. Od podstaw wybudowane zostały 4 obiekty (ul. Abrahama, ul. Szafranowa-Rdestowa, ul. Haffnera, ul. Zielona,) oraz dokończono budowę wcześniej powstałej siłowni (ul. Orłowska). Obiekty umożliwiają aktywność o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od kaprysów pogody. Każda z nich składa się z urządzeń, które pozwalają na wykonywanie ogólnorozwojowych ćwiczeń. Do najpopularniejszych stanowisk należą: wioślarz, orbitrek, drabinki, biegacz, wyciąg górny, twister i wahadło.

Rozwój infrastruktury sportowej poczują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 34, na której terenie zakończyła się budowa boiska do piłki nożnej. Obiekt przy ul. Cylkowskiego został wyposażony w sztuczną murawę i będzie służył nie tylko młodzieży szkolnej, ale również mieszkańcom. Na inwestycję w Gdyni Redowie przeznaczono blisko 500 tysięcy złotych. Boisko zostanie oddane do użytku po sfinalizowaniu odbiorów technicznych, które mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

Remont obiektów Forum Sportu, modernizacja Ośrodka Hipoterapii czy budowa nowego boiska to przykłady największych zakończonych inwestycji. Nie zabrakło również realizacji mniejszych projektów, takich jak wykonanie skoczni do skoków w dal, dzięki której boisko przy Zespole Szkół nr 13 przy ulicy Chwaszczyńskiej wzbogaciło się o nowe możliwości.

W innych miejscach wyremontowano również ogrodzenia boisk (ul. Wieluńska, ul. Reja, ul. Radosna, ul. Żelazna, ul. Miłosza) oraz stworzono plac zabaw dla dzieci (ul. Chwarznieńska). Gdyńskie Centrum Sportu w 2015 roku zrealizowało blisko 40 różnych projektów.

 

 

——————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

2 thoughts on “Ponad 3 miliony zł zainwestowała Gdynia w obiekty sportowe w 2015 roku!”
  1. … [Trackback]

    […] Read More to that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2015/12/30/ponad-3-miliony-zl-zainwestowala-gdynia-w-obiekty-sportowe-w-2015-roku/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *