W środowy wieczór przedostatniego dnia roku żółtoniebiescy zostali zmasakrowani w Starogardzie Gdańskim przez „Dumę Kociewia”, rzucając najmniejszą ilość punktów w sezonie. Gdynianie nie przekroczyli nawet pół setki!!! Spotkanie od początku było wyrównane – po akcji 2+1 Anthony’ego Hickeya goście prowadzili 8:6, ale po kilku minutach to gospodarze zdobyli przewagę. Dzięki trafieniom Johnny’ego Dee Polpharma wygrywała 17:14, choć w końcówce tej kwarty straty zmniejszył Filip Matczak. Druga część meczu była jeszcze lepsza dla starogardzian. Po serii 8:0 i rzucie wolnym Michaela Hicksa zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa prowadził 30:20. Asseco nie trafiało z dystansu i popełniało straty, a to dobrze wykorzystywali gospodarze. Gdynianie w tej kwarcie zanotowali zaledwie dziewięć punktów, a Polpharma po 20 minutach mogła cieszyć się z wyniku 38:25.

W trzeciej kwarcie gospodarze nadal radzili sobie świetnie. Po czterech punktach z rzędu Damiena Kinlocha wygrywali już 45:27, a później ich przewaga wzrosła nawet do 21 punktów dzięki dwóm trójkom Hicksa. Co ciekawe – Asseco do końca spotkania nie potrafiło odnaleźć swojego rytmu. Dlatego w ostatniej części meczu po kolejnych trafieniach Dee, Hicksa i Kinlocha przewaga Polpharmy wzrosła nawet do 30 punktów! Gdynianie w całym meczu zanotowali tylko trzy trójki na 22 próby i popełnili aż 24 straty.

Najlepszym strzelcem Polpharmy był Johnny Dee, który zdobył 18 punktów. Dwa punkty mniej dołożył do tego Michael Hicks. W ekipie Asseco wyróżniał się Anthony Hickey z 10 punktami.

Polpharma Starogard Gdański – Asseco Gdynia 76:46 (17:16, 21:9, 16:10, 22:11)

Polpharma: Dee 18, Hicks 16, Flieger 10, Kinloch 8, Paliukenas 7, Szymański 5, Grujić 5, Mirković 4, Diduszko 3, Wojdyła 0, Renkiel 0.

Asseco: Hickey 10, Kowalczyk 9, Kaplanović 7, Żołnierewicz 5, Parzeński 4, Matczak 4, Szczotka 3, Kobylinskij 2, Ahmedović 2, Frasunkiewicz 0, Morozow 0, Czerlonko 0.

Sędziowie: P. Pastusiak, M. Kotulski, T. Trybalski