Gdynianki zaczęły zawody od wysokiej porażki z Energą AZS Koszalin, ale w kolejnych meczach było już lepiej. Najpierw pokonały gdański Łączpol, a w ostatnim spotkaniu turnieju zmierzyły się z gospodyniami w meczu o drugie miejsce. Zwycięstwo w turnieju wcześniej zapewniła sobie koszalińska Energa AZS, która wygrała wszystkie mecze.

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki Pawła Tetelewskiego. Po drugiej bramce Aleksandry Dorsz, Vistal prowadził 4:1. W 5. minucie meczu rzut karny wykorzystała jednak Aleksandra Dankowska, a chwilę później bramkę rzuciła Paulina Muchocka. W kolejnych minutach gospodynie były jednak ponownie nieskuteczne, ich rzuty zatrzymywała Małgorzata Gapska albo piłka obijała się od poprzeczki. Dodatkowo urazu doznała Muchocka. Skrzydłowe EKS nie miały sposobu na pokonanie bramkarki Vistalu. W 11. minucie przyjezdne prowadziły 7:4. Elblążanki wzmocniły jednak defensywę, poprawiły celowniki i doszły zespół gości na jedno trafienie. Po czasie zarządzonym na prośbę Andrzeja Niewrzawy elbląska drużyna zagrała jeszcze skuteczniej, pomiędzy słupkami świetnie interweniowała Ewa Sielicka i po sześciu bramkach z rzędu Start prowadził 13:9. Ostatecznie do przerwy elblążanki prowadziły różnicą pięciu bramek (15:10).
Po zmianie stron podopieczne trenera Tetelewskiego zabrały się za odrabianie strat. Gospodynie miały duże problemy z rzutami ze skrzydła. Po trzech bramkach Vistalu, strata do rywalek zmalała do jednej bramki, a w 47. minucie już był remis 19:19. Do końca meczu trwała rywalizacja bramka za bramkę. Ostatnią, jak się potem okazało, zdobyła w 55. minucie, Dunja Tasic. Od tego czasu obie ekipy były nieskuteczne i popełniały błędy. W bramce miejscowych świetnie spisywała się Sielicka, która nie pozwoliła gdyniankom zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się remisem 22:22. Lepsza różnica bramek dała elblążankom drugie miejsce w turnieju, trzecie przypadło Vistalowi. Na „otarcie łez” tytuł MVP turnieju przyznano Joannie Kozłowskiej (Vistal),Joanna Kozłowska, MVP turnieju

najlepszą bramkarką zaś została Ewa Sielicka (EKS Start). Najwięcej bramek (23) w zawodach zdobyła Katarzyna Kołodziejska (Energa AZS), co ciekawe, w przeszłości zawodniczka zarówno Vistalu, jak i Startu.

EKS Start Elbląg – Vistal Gdynia 22:22 (15:10)

EKS Start: Sielicka, Szywerska – Jędrzejczyk 6, Andrzejewska 6, Dankowska 5, Lisewska 2, Muchocka 1, Pinda 1, Gerej 1, Hawryszko, Szopińska.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Kozłowska 6, Tasic 4, Dorsz 3, Galińska 2, Stanulewicz 2, Olszowa 2, Malankowska 2, Gutkowska 1, Jarzyńska, Śliwińska, Błaszkowska.