Lepiej ten mecz rozpoczęli goście, którzy w pierwszych minutach mogli liczyć na Jakuba Parzeńskiego – po jego trafieniach było 7:2. Śląsk cały czas trzymał się jednak bardzo blisko, a dzięki efektownej trójce Norberta Kulona wyszedł nawet na prowadzenie 13:12. Wiele w grze gospodarzy zależało też od Jarvisa Williamsa, ale po pierwszej kwarcie i trafieniu Djordje Kaplanovicia to Asseco wygrywało 19:15.

W drugiej części spotkania zespół trenera Tane Spaseva powiększał swoje prowadzenie. Świetnie radził sobie Przemysław Żołnierewicz – po jego kolejnej akcji gdynianie mieli już 12 punktów przewagi. Wrocławianie się nie poddawali – dzięki skutecznej serii Williamsa i Witalija Kowalenki potrafili zbliżyć się jeszcze do stanu 28:34.

W trzeciej kwarcie goście kontrolowali sytuację na parkiecie. Dobrze spisywali się Filip Matczak i wspomniany Żołnierewicz, a do gry ofensywnej włączył się także Sebastian Kowalczyk. W pewnym momencie przewaga Asseco wynosiła już nawet 17 punktów, ale pod koniec tej części meczu zmniejszył ją nieco Williams.

Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła. Zespół gdynian powiększał swoje prowadzenie, a Śląska nie było stać na ofensywny zryw. Ostatecznie Asseco wygrało aż 82:60.

Galeria zdjęć z meczu (Foto: Norbert Bohdziul) – zakładka ZDJĘCIA

Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Tane Spaseva był Jakub Parzeński z 15 punktami i siedmioma zbiórkami. Przemysław Żołnierewicz dołożył do tego 13 punktów oraz osiem zbiórek. W ekipie gospodarzy double-double zaliczył Jarvis Williams, który skończył mecz z 22 punktami i 12 zbiórkami.

Już za dwa dni koszykarzy Asseco czeka drugi etap wspomnianego na wstępie touru. Mistrz Polski, Stelmet Zielona Góra jeszcze na swoim parkiecie nie przegrał, ale… każda seria ma swój koniec. 

 

WKS Śląsk Wrocław – Asseco Gdynia 60:82 (15:19, 13:17, 18:25, 14:21)

 

WKS Śląsk: Williams 22 (12 zb), Kowalenko 13, N. Kulon 9, Jankowski 8, Jarmakowicz 7, M. Kulon 1, Chanas 0, Jakubiak 0, Stawiak 0.

 

Asseco: Parzeński 15, Żołnierewicz 13, Kowalczyk 11, Kaplanović 9, Hickey 8, Matczak 7, Frasunkiewicz 7, Szczotka 5, Kobylinskij 3, Ahmedović 2, Czerlonko 2, Morozow 0.

 

Sędziowie: M. Maliszewski, M. Chrakowiecki, Ł. Jankowski

 

 

—————————————-

Źródło: www.plk.pl

Foto: Norbert Bohdziul

By kkorpas

276 thoughts on “Pewne zwycięstwo Asseco we Wrocławiu!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *