Cieszy nas, że już w pierwszym roku PZU Gdynia Półmaraton dołącza do rodziny AIMS. To nie zdarza się często – mówi Piotr Jakóbik z organizującej bieg agencji Sport Evolution. – W ten sposób budujemy prestiż wydarzenia. Otwierają się też możliwości promocji zagranicznej. Dla przykładu, już w styczniu o gdyńskim półmaratonie dowiedzą się czytelnicy wydawanego przez AIMS i IAAF magazynu Distance Running.

Na początku listopada PZU Gdynia Półmaraton dołączył też do projektu Road Races Poland, którego celem jest promocja najlepszych masowych imprez sportowych w Polsce poza granicami kraju. Marcowy bieg był dzięki temu promowany m.in. na targach podczas maratonu w Atenach.

Po 4 tygodniach od uruchomienia zapisów internetowych, na liście startowej gdyńskiej „połówki” znajduje się już ponad 3000 zawodników. Co ważne, do końca grudnia obowiązuje niższa opłata startowa – 70 złotych. Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej www.pzugdyniapolmaraton.pl.

20 marca zawodnicy wystartują ze Skweru Kościuszki, aby następnie pobiec głównymi ulicami miasta, w tym dwukrotnie ulicą Świętojańską. Ostatni etap prowadził będzie Bulwarem Nadmorskim, aż do mety usytuowanej przy Akwarium Gdyńskim. Trasa otrzymała już atest PZLA i AIMS.

W ramach PZU Gdynia Półmaratonu przewidziane są także biegi dla dzieci i młodzieży oraz targi sportowe Fit Living Expo.  Organizatorem wydarzenia jest agencja marketingu sportowego Sport Evolution we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu. Więcej informacji na www.pzugdyniapolmaraton.pl.

 

 

———————————————

Źródło: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *