Marek Łucyk, dyrektor GCS odbiera Nagrodę im. Tomasza HopferaO ostatecznym triumfie zdecydowała średnia ważona, na którą składały się również oceny ekspertów. Na tym etapie PKO Grand Prix Gdyni również okazało się najlepsze i nagroda za Imprezę Biegową Roku 2015 powędrowała z Warszawy do Gdyni. W kategorii „Cykl” udział brały największe polskie wydarzenia sportowe, takie jak Grand Prix City Trail, Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”, PKO Rzeszów Biega oraz Poland Business Run.

To był niesamowity rok dla imprez sportowych na całym Pomorzu! W cyklu 4-biegów głównych PKO Grand Prix Gdyni, linię mety przekroczyło dokładnie 24 228 uczestników, a w biegach młodzieżowych (Bieg Malucha, Bieg Starszaka, Bieg Młodzika, Bieg Juniora) i marszach nordic walking 4 890 pasjonatów sportu. Łącznie daje to niesamowity wynik 29 118 osób na mecie.Jesteśmy dumni, że dzięki wieloletniej pracy udało się nam stworzyć największy w Polsce cykl biegów ulicznych. Utrzymanie tak wysokiej frekwencji wymaga długofalowego planu rozwoju imprezy i wdrażania nowych pomysłów. Przed nami kolejne biegowe wyzwania, które pozwolą wprowadzić następne innowacyjne rozwiązania – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Najważniejsza jest dla nas aktywizacja ludzi, którzy wcześniej nie interesowali się uprawianiem sportu. Cykl PKO Grand Prix Gdyni utwierdza nas w przekonaniu, że nasza misja jest doskonale realizowana.

Organizatorzy PKO Grand Prix Gdyni przez lata intensywnie pracowali na zaufanie biegaczy. Podczas tegorocznej edycji ogromnym powodzeniem cieszyły się również dodatkowe atrakcje, a były nimi m. in. medal „podium”, atrakcyjne pakiety startowe i nagroda główna w postaci samochodu osobowego Honda Jazz.

Już w poniedziałek 7 grudnia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „Biegiem po Hondę”! Uczestnicy podczas całego cyklu PKO Grand Prix Gdyni zgłosili kilka tysięcy świetnych haseł, które teraz w pocie czoła ocenia komisja. – Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem kreatywności naszych biegaczy! Otrzymaliśmy wiele ciekawych haseł konkursowych i wybranie zwycięzcy jest prawdziwym wyzwaniem – mówi Łukasz Lesiński, dyrektor zarządzający Honda Gdynia.

W konkursie udział mógł wziąć każdy, a na jego rezultat nie ma wpływu wynik sportowy. Warunkiem uczestnictwa było stworzenie hasła reklamowego, nie dłuższego niż dziesięć wyrazów i zawierającego słowa: Gdynia, Honda i bieg oraz start w minimum 3 biegach w cyklu PKO Grand Prix Gdyni 2015.

 

 

———————————————

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *