Początek spotkania był raczej wyrównany, choć w pewnym momencie po akcjach Filipa Matczaka i Anthony’ego Hickeya to Asseco zdobyło przewagę. W końcówce pierwszej kwarty ważne rzuty trafiali jednak Curtis Millage oraz Marcin Sroka, a po trafieniu Mateusza Zębskiego było 22:19 dla BM Slam Stali.

W drugiej kwarcie ostrowianie jeszcze bardziej uciekali rywalom. Dzięki kolejnym rzutom Millage’a i Zębskiego prowadzenie ekipy trenera Zorana Sretenovicia wzrosło do dziewięciu punktów. Gospodarze pokazali się z bardzo dobrej strony w ataku i dlatego po 20 minutach wygrywali 47:35.

Trzecia kwarta należała do Asseco. Gdynianie rozpoczęli ją od świetnej serii 13:0 i po trójce Hickeya wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Od tego momentu spotkanie zdecydowanie się wyrównało, a po rzutach wolnych Sebastiana Kowalczyka ekipa trenera Tane Spaseva wygrywała 59:57.

Ostatnia część meczu również była lepsza dla gości – dzięki kolejnej akcji Jakuba Parzeńskiego ich przewaga wzrosła do 10 punktów. To pozwoliło na kontrolowanie sytuacji. Co prawda w samej końcówce ostrowianie zbliżyli się jeszcze na cztery punkty dzięki rzutom Millage’a. ale później punkty zdobywali jeszcze Kowalczyk i Parzeński, co oznaczało zwycięstwo Asseco – 81:72.