Piotrkowianki jednak nie chciały się położyć przed wicemistrzyniami Polski, a chwilami napsuły im mnóstwo krwi. Od pierwszych minut gdyński zespół grał bardzo dobrze. Po 5 minutach na 4:1 wyprowadziła wynik Dunja Tasić. Później co prawda przyjezdne zaczęły odrabiać straty, ale vistalki odpowiadały dwoma bramkami na jedną zespołu gości. Fantastycznie w bramce spisywała się Małgorzata Gapska. „Ryba” nie pozwoliła do przerwy ani razu pokonać się z siedmiu metrów, a piotrkowianki próbowały tego czterokrotnie. W końcówce połowy gdynianki nakręcone dobra postawą swojej kapitan przyspieszyły i w 30 minucie Emilia Galińska ustaliła wynik do przerwy na 18:9.

Wydawało się, że po powrocie na parkiet miejscowy „walec” rozjedzie ekipę trenera Michała Pastuszko. Po ośmiu minutach gry Galińska do spółki z Anetą Łabudą wywindowały wynik na 24:14. Wówczas Paweł Tetelewski pozwolił zagrać zawodniczkom rezerwowym. Niestety odbiło się to bardzo poważnie na grze zespołu, który nagle stanął. Przez 12 minut miejscowe zdobyły tylko dwie bramki tracąc w dwóch seriach – dziewięć. Wówczas do gry powróciły ponownie Łabuda i Galińska, wsparte Aleksandrą Zych i odrobiły szybko cztery trafienia.
Ostatnie minuty to gra kontrolowana przez Vistal, który utrzymywał 5-6 bramkowy dystans. W ostatnich trzech minutach na boisku pojawiła debiutująca w meczu ligowym młoda rozgrywająca Natalia Kowalczyk, która nawet miała szansę zdobyć bramkę z karnego. Niestety rzucona przez nią piłka skozłowała przed położoną na ziemi Karoliną Sarnecką, ale przeszła nad poprzeczką. Wynik w ostatniej minucie ustaliła Łabuda.

Vistal Gdynia – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:28 (18:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska 1, Łabuda 6, Urbaniak, Galińska 6, Dorsz 2, Kobylińska 3, Stanulewicz 4, Kowalczyk, Zych 2, Kozłowska 3, Gutkowska, Tasić 5, Kulwińska 1.

Kary: 4 min.

Karne: 5/3

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Jurkowska – Rol 5, Sobińska, Kucharska 8, Szymańska, Kopertowska 4, Marszałek 1, Wypych 3, Szafnica, Piecaba 2, Ivanović 4, Jałoszewska 1.

Kary: 8 min.