Łącznie daje to niesamowity wynik 29 118 osób na mecie. 16 listopada na konferencji prasowej Urzędu Miejskiego w Gdyni, cykl PKO Grand Prix Gdyni podsumował Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Jesteśmy dumni, że dzięki wieloletniej pracy udało się nam stworzyć największy w Polsce cykl biegów ulicznych. Utrzymanie tak wysokiej frekwencji wymaga długofalowego planu rozwoju imprezy i wdrażania nowych pomysłów. Przed nami kolejne biegowe wyzwania, które pozwolą wprowadzić następne innowacyjne rozwiązania – mówi dyrektor Łucyk.Najważniejsza jest dla nas aktywizacja ludzi, którzy wcześniej nie interesowali się uprawianiem sportu. Cykl PKO Grand Prix Gdyni utwierdza nas w przekonaniu, że nasza misja jest doskonale realizowana .

PKO Grand Prix Gdyni od 12 października do 15 listopada walczyło w ogólnopolskim głosowaniu na Imprezę Roku w kategorii Cykl. Dzięki głosom internautów gdyńskie biegi zajęły prestiżowe 1 miejsce! O ostatecznym zwycięstwie zdecyduje średnia ważona, na którą oprócz głosów internautów, składają się oceny ekspertów. Ostateczną decyzję poznamy w najbliższym tygodniu. W głosowaniu udział brały największe polskie wydarzenia sportowe, takie jak Grand Prix City Trail, Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”, PKO Rzeszów Biega, Poland Business Run.

Rywalizacja o zwycięstwo w ostatnim biegu cyklu PKO Grand Prix Gdyni rozstrzygnęła się pomiędzy Polakami. 10 kilometrową trasę wśród mężczyzn najszybciej pokonał Tomasz Grycko z Władysławowa (30:25). Drugi był Krzysztof Gosiewski z Ełku (30:32), a na najniższym miejscu podium stanął Marek Kowalski z Żukowa (30:33). Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Marta Krawczyńska z Gdańska (34:40). Jako druga linię mety pokonała Ewelina Paprocka z Obliwic (36:18), a trzecia była Małgorzata Szczerbińska z Malborka (36:44). Zwycięzcy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim, jak już informowaliśmy, okazali się najlepsi również w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

 

 

—————————————–

Źródło: www.gdyniasport.pl

Foto: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *