SK bank Legionovia przegrała z PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (16:25, 17:25, 15:25) w meczu siódmej kolejki ORLEN Ligi. Wicemistrzynie kraju nie pozostawiły złudzeń gospodyniom, kto jest lepszym zespołem. MVP spotkania została Klaudia Kaczorowska, która zagrała cztery asy serwisowe z rzędu!

Początek pierwszej partii był pomyślny dla gospodyń. Objęły prowadzenie 4:1. Siatkarki z Legionowa do połowy seta dotrzymywały kroku wicemistrzyniom Polski. Od drugiej przerwy technicznej górę wzięły umiejętności przyjezdnych i sopocianki odjechały rywalkom na kilka punktów. Oba zespoły miały problemy z przyjęciem. Atomówki potrafiły jednak atakować ze skutecznością 48 procent i to przede wszystkim decydowało o ich wyraźnym zwycięstwie w tym fragmencie meczu.

W drugim secie miejscowe i atomówki do stanu 9:9 walczyły punkt za punkt. Dwa ataki Kaczorowskiej i dwa błędy w ataku miejscowych i przyjezdne znów zyskały kilka oczek przewagi. W dalszej części seta kontrolowały sytuację, systematycznie powiększając dystans. Młodzież z Legionowa walczyła ambitnie, ale doświadczenie Katarzyny Zaroślińskiej i jej koleżanek zdecydowanie wzięło górę. Partię skończyła Iga Chojnacka nieskutecznym atakiem.

Przebieg gry w trzecim secie przypominał rywalizację w dwóch poprzednich, przy czym przewaga sopocianek zarysowała się już przed czasem technicznym, gdy Kaczorowska zaserwowała asa serwisowego, a po wznowieniu gry uczyniła jeszcze trzykrotnie pod rząd. Wyprowadziła w ten sposób swój zespół od stanu 7:5 do 11:5. Serwisem popisywały się również Zaroślińska i Maja Tokarska, a zespół z Legionowa nie radził sobie z przyjęciem.  W drugiej części tej odsłony zawodniczki z Sopotu całkowicie zdominowały grę i powiększały przewagę, która sięgnęła w końcówce 10 punktów. Mecz zakończyła zepsutą zagrywką Karolina Szymańska.