Od początku spotkania bardzo dobrze grała Energa AZS Koszalin. Podopieczne Anity Unijat bardzo dobrze grały w obronie, a po bramce Romany Roszak w 11. minucie spotkania, na tablicy wyników widniał rezultat 7:1 i sytuacja Vistalu była bardzo trudna. Szybko jednak przyjezdne opanowały sytuację. Pogoń Vistalu była imponująca. Ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie Katarzyna Janiszewska i Aleksandra Zych. Po rzucie gdyńskiej rozgrywającej w 16. minucie było już 7:7!  Od tego czasu pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Ostatecznie ta częścią spotkania zakończyła się rezultatem 11:11.
Po zmianie stron Vistal Gdynia grał bardzo dobrze w obronie. Energa AZS mimo wsparcia własnych kibiców nie mogła sobie poradzić z obroną Vistalu i jeszcze w 40. minucie spotkania Gdynia prowadziła 15:12.

Do końca trwała walka o dwa punkty. W 53. minucie po rzucie Karoliny Kalskiej był remis 21:21. W końcówce jednak po raz kolejny zespół Pawła Tetelewskiego grał bardzo dobrze. Przez cały mecz pierwsze skrzypce grała niesamowita w ataku Zych, która rzuciła aż dwanaście bramek.

Pięć goli dołożyła jeszcze kołowa Patrycja Kulwińska. Ostatecznie Vistal wygrał na wyjeździe 25:22 i dwa bardzo ważne punkty pojechały do Gdyni. Gdynianki przeskoczyły w tabeli Zagłębie Lubin.

Powiedziały po meczu:

Katarzyna Stasiak (Energa AZS Koszalin): Zabrakło skuteczności. Do tego sytuacje sam na sam niewykorzystane. Mecz był w naszym zasięgu. Starałyśmy się, lecz nie poszło po naszej myśli.

Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia): Po jakimś czasie doszło do mnie to wszystko, co się wydarzyło. Aleksandra Zych pokazała, co potrafi. Dziewczyny pokazały w obronie i ataku co potrafią. Bramki Oli to wypracowane sytuacje przez drużynę. Mamy dwa punkty, które są nam potrzebne. Po dzisiejszym meczu mogę powiedzieć, że każdy zespół w lidze jest w naszym zasięgu.

Energa AZS Koszalin – Vistal Gdynia 22:25 (11:11)

Energa AZS: Prudzienica – Kołodziejska 6, Roszak 5, Nowicka 3, Sądej 3, Kalska 2, Michałów 1, Stasiak 1, Neściaruk 1 oraz Trawczyńska, Chmiel.