Atomówki bardzo mocno otworzyły pierwszy mecz na własnym parkiecie, czym kompletnie zaskoczyły rywalki z Muszyny. Zdyscyplinowana gra w obronie i dobra postawa w ataku zaowocowały solidnym prowadzeniem 11:6, a później 16:10. Sopocianki nie odpuszczały i nawet jeżeli coś im się nie udawało, potrafiły przekuć to na własną korzyść. Bogdan Serwiński wykorzystał jeszcze drugi czas przy stanie 20:11, ale raczej po to, by jego zespół wyszedł na drugiego seta mniej rozbity. W tym nie było już bowiem mowy o rezultacie innym, niż wysoka wygrana gospodyń 25:13.

Nie mniej mocne, niż w pierwszej partii otwarcie drugiego seta Atomówki zawdzięczały Mai Tokarskiej i Katarzynie Zaroślińskiej (4:0). Mineralne kompletnie nie radziły sobie z przyjęciem, wskutek czego zielono-niebieskie pozostając w zasadzie tylko w polu serwisowym wypracowały sobie jeszcze większą przewagę (8:2). Wtedy obudziła się jednak Anna Grejman, dzięki której przyjezdne zmniejszyły dystans do 10:7. W drugiej części tej partii popełniły jednak więcej pomyłek, co pozwoliło Atomówkom uzyskać bezpieczną przewagę 22:16 i w konsekwencji odnieść zwycięstwo 25:17.

Trzecia odsłona to nieco lepszy początek w wykonaniu gości (0:3), ale na pierwszej przerwie technicznej górą już były sopocianki (8:7). Trener Serwiński zdecydował się na zmianę w ataku (Kinga Hatala za Adelę Helić) , ale nie wniosła ona wiele do gry przyjezdnych. Świetne zawody rozgrywała w tej fazie gry Brittnee Cooper. Atomówki prowadziły już 17:10, ale przyjezdne nie dawały za wygraną i w mgnieniu oka zrobiło się 18:14. Przy stanie 18:15 za Zaroślińską i Danicę Radenković tradycyjnie juz na boisko wbiegły Anna Miros i Anna Kaczmar. Zmiana trwała jednak krótko, choć obie zawodniczki swoje zdanie w pełni wykonały. Końcówka seta była nieco nerwowa i „bliska”, bo gospodynie prowadziły 22:20, ale nie podały rywalkom ręki i zwyciężyły 25:20.

Galeria zdjęć z meczu

MVP meczu została Maja Tokarska, zdobywczyni 15 punktów.

PGE Atom Trefl Sopot – Polski Cukier Muszynianka 3:0 (25:13, 25:17, 25:20)

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska (15), Balkestein (13), Radenković (1), Cooper (7), Kaczorowska (5), Zaroślińska (12), Durajczyk (L) oraz Efimienko (2), Kaczmar, Miros (1)

Polski Cukier Muszynianka: Pelc (5), Savić (6), Grejman (11), Helić (2), Kurnikowska (4), Milovits (3), Krzos (L) oraz Hatala, Szczygieł, Skrzypkowska (1)

Sędziowie: A. Myszkowska, G. Sołtysiak

Widzów: 2050

 

 

————————————————-

Źródło: www.atomtrefl.pl

By kkorpas

One thought on “Mocne otwarcie Atomówek we własnej hali!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *