Wynik meczu otworzyła w 3 minucie Monika Kobylińska, skutecznie egzekwując rzut karny. Już w 8 minucie gdynianki wyszły na wysokie prowadzenie (5:1), które Niebieskie próbowały odrobić z wielkim trudem przez kolejnych kilkadziesiąt minut. W 10 minucie, dzięki trafieniu Lidii Żakowskiej i efektownej bramkowej akcji Karoliny Jasinowskiej, było tylko 3:5.

Szansa dla Ruchu pojawiła się w 26 minucie. Przy stanie 11:14 karą dwóch minut sędziowie ukarali Kobylińską. To trzeba było wykorzystać! Niestety, zabrakło nieco szczęście i skutecznego wykończenia ataku pozycyjnego. Vistal bez skrupułów wykorzystał kłopoty w ofensywie rywala i po trzech golach z rzędu schodził do szatni z prowadzeniem 17:11.

Drugą partię świetnie otworzył Ruch – po trzech trafieniach z rzędu w 39 minucie było 14:17. Niebieskie bardzo ambitnie próbowały skrócić dystans do rywalek. Kwadrans przed końcem, po czterech kolejnych golach, Vistal prowadził już 23:15 i tak wysokiego prowadzenia nie oddał już do końcowej syreny. Wynik  (25:18) kilka sekund przed końcem ustaliła Aleksandra Zych. Dobrą wiadomością dla chorzowskich kibiców był powrót na parkiet, po blisko półrocznej przerwie, Zuzanny Ważnej. Rozgrywająca pojawiła się na parkiecie na ostatnie dziesięć minut, rzuciła nawet bramkę.

– Już nie mogłam się doczekać powrotu. Cieszę się z bramki, ale trudno było mi sforsować blok rywalek. Czuję, że są jeszcze pewne braki, które przyjdzie nadrobić – oceniła Ważna.

Gdynianki ostatecznie odniosły okazałe, siedmiobramkowe zwycięstwo. – Sądzę, że ostateczny wynik nie jest adekwatny do przebiegu wydarzeń. Wygrałyśmy odrobinę za wysoko – podkreślała Zych.

 

KPR Ruch Chorzów – Vistal Gdynia 18:25 (11:17)

Ruch: Ciesiółka, Montowska – Benducka 2, Jasinowska 4, M. Drażyk 2, Żakowska 6, Tracz, A. Drażyk, Krzymińska, Rodak 3, Kolonko, Stokowiec, Masłowska, Ważna 1.

Trener: Adam Wodarski
Karne: 4/3
Kary: 8 min.

Vistal: Gapska Kordowiecka, Szwonka –-Janiszewska 6, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska 6, Stanulewicz 1, Zych 2, Kozłowska 1, Gutkowska , Tasic, Kulwińska.

Trener: Paweł Tetelewski
Karne: 2/2
Kary: 14 min.

Sędziowie: Filip Fahner, Łukasz Kubis (Głogów)

Widzów: 250

 

 

————————————————

Źródło i foto: www.ruch-chorzow.pl

By kkorpas

One thought on “Wysokie zwycięstwo w Chorzowie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *