PGE Atom Trefl Sopot podczas przedsezonowej konferencji prasowej zaprezentował logo, jakim klub będzie się posługiwał od najbliższego sezonu ligowego. Ponad logiem w części poza tarczą widnieją dwie złote gwiazdki, które symbolizują dwa mistrzostwa Polski wywalczone przez PGE Atom Trefl Sopot. Jedna gwiazdka odpowiada jednemu złotemu medalowi. Inne sukcesy sportowe i trofea nie będą zaznaczane na herbie ani w jego częściach integralnych.

PGE Atom Trefl Sopot to klub siatkówki kobiet, który już na samym początku istnienia wypracował sobie miejsce na siatkarskiej mapie Polski i Europy. Po pięciu latach rywalizacji o najwyższe cele, sopocka drużyna wywalczyła pięć medali mistrzostw Polski (w tym dwa złote), Puchar Polski oraz wicemistrzostwo Pucharu CEV. Trzykrotnie występowała także na parkietach Europejskiej Ligi Mistrzyń. Po udanych pięciu sezonach kolejny rozdział klubowej historii otwieramy z nowym i dynamicznym logiem, którego elementy składowe zostały przygotowane i skomponowane w całość z najwyższą starannością.

Klubowe logo dzięki głębokim szlifom o kształcie piłki do siatkówki jasno precyzuje dyscyplinę sportu, w jakiej rywalizują sportsmenki PGE Atomu Trefla Sopot. Sama zielona tarcza wpisana w niebieską ma symbolizować zwycięstwo i waleczność. W kulturze europejskiej jest ona atrybutem bohaterów i wojowników, co bardzo oddaje charakter zespołu z Sopotu. Z tego względu w niższej jej części widnieje wizerunek siatkarki, która przyjmuje pozę odpowiednią dla elementu zagrywki, ale może także ukazywać piękno, dynamikę i siłę uchwycone w momencie ataku. Sam kształt siatkarki został zbudowany i zmodyfikowany z sylwetek kilku zawodniczek reprezentujących barwy PGE Atomu Trefla Sopot. Sylwetka sportsmenki precyzuje na tarczy dyscyplinę sportu, którą zgodnie z wcześniejszą informacją sygnalizują szlify na całości znaku. Subtelna i dynamiczna, silna i piękna – idealnie komponuje się także z wolno stojącą typografią PGE Atom Trefl Sopot. 

Całe logo drużyny jest soczyste, nowoczesne i silnie związane z oficjalnym sponsorem strategicznym klubu – PGE Polską Grupą Energetyczną. Jednocześnie pozostaje wierne historii drużyn Trefla.

 

Nie tak dawno TUTAJ pisaliśmy o przydziale numerów dla poszczególnych zawodniczek na nadchodzący sezon. Od tego czasu skład uzupełniła Ukrainka, Olga Sawenczuk (druga z lewej w pierwszym rzędzie), która zagra na pozycji przyjmującej z numerem piątym.

Po prezentacji siatkarki odbyły otwarty dla mediów trening i chętnie udzielały wywiadów.

 

 

——————————————————-

Źródło: materiały prasowe PGE Atom Trefl,

autor: Katarzyna WIRKOWSKA,

Foto: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

5 thoughts on “Atomówki czekają na rozpoczęcie sezonu pod nowym logo!”
  1. Быстровозводимые строения – это новейшие здания, которые отличаются большой быстротой строительства и гибкостью. Они представляют собой конструкции, заключающиеся из предварительно выделанных деталей или же узлов, которые имеют возможность быть скоро собраны на участке развития.
    Строительство из сэндвич панелей обладают гибкостью также адаптируемостью, что дает возможность легко изменять а также модифицировать их в соответствии с пожеланиями покупателя. Это экономически эффективное а также экологически стабильное решение, которое в последние годы приняло широкое распространение.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *