Pierwsza połowa to ciężka walka o każdą bramkę. Żaden z zespołów nie prowadził wyżej, niż różnicą jednej bramki. Gdy tylko Vistalowi udało się zdobyć dwie bramki z rzędu, miejscowe natychmiast odpowiadały. W ataku Vistalu rządziła Aleksandra Zych, a rzuty karne, jak zazwyczaj, egzekwowała Monika Kobylińska.

Trener Paweł Tetelewski próbował zmian. Wprowadził na boisko m.in. Małgorzatę Gapską i Dunję Tasić. Zmiany, przynajmniej od razu nie przyniosły pożądanych efektów. Lepiej wprowadziły się zmienniczki w drużynie gospodyń. Marlena Lesik zaliczyła 3 trafienia, a Karolina Szczurek obroniła kilka ważnych rzutów gdynianek.Ostatecznie połowa zakończyła się remisem 15:15, a wynik do przerwy ustaliła Kinga Gutkowska.

Po powrocie z szatni wreszcie vistalki odskoczyły na dwie bramki. Rzuciła je Joanna Kozłowska i gdynianki prowadziły z przewagą dwóch trafień. Nie udało się niestety powiększyć tego dystansu, bowiem nowosądeczanki na to nie pozwalały. Gra toczyła się bramka za bramkę, chociaż to Vistal dyktował warunki, a miejscowe goniły wynik. W 54. minucie trafiła Kobylińska i wyglądało na to, że uda się wicemistrzyniom Polski dowieźć przewagę do końca. Niestety po trafieniach Dagmary Nocuń i Marleny Lesik znów na tablicy zagościł remis.

W 59. minucie sfaulowana została Katarzyna Janiszewska i arbiter podyktował rzut karny. Niestety, bezbłędna dotąd Monika Kobylińska tym razem przestrzeliła. Jeszcze w ostatniej minucie Irina Stelmakh, dla miejscowych i Dunja Tasić, dla Vistalu, mogły rozstrzygnąć ten mecz, ale w obu przypadkach lepsze okazały się bramkarki. Remis 26:26 utrzymał się zatem do końca.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – Vistal Gdynia  26:26 (15:15)

Olimpia/Beskid: Sach, Szczurek – Lesik 6, Smbatian 5, Stelmakh 4, Leśniak 4, Figiel 3, Nocuń 3, Vlaskalić 1, Basiak, Olejarczyk, Stokłosa, Małek, Golec.

Kary: 12 min.
Karne: 5/4.

Vistal: Kordowiecka, Gapska – Kobylińska 7, Kozłowska 5, Zych 4, Gutkowska 4, Tasić 2, Kulwińska 2, Janiszewska 1, Galińska 1, Dorsz, Stanulewicz.

Kary: 10 min.