W poniedziałek 14 września Prezydent Miasta Gdyni, Wojciech Szczurek wręczył nagrody finansowe trzem gdynianom za osiągnięcia sportowe. Listy gratulacyjne otrzymali żeglarze, Natalia Kuczys i Maciej Grabowski, a także szybownik Artur Łończuk. Wszyscy w trwającym sezonie reprezentowali Gdynię na arenie międzynarodowej, na której wywalczyli znaczące, sukcesy, również w wymiarze europejskim. Nagrody finansowe to już wieloletnia tradycja mająca motywować gdyńskich sportowców do dalszego działania i reprezentowania miasta na arenie międzynarodowej. Wyróżnieni sportowcy to wybitne osoby, które sukces osiągnęły dzięki ciężkiej pracy i stałej woli doskonalenia swoich umiejętności.

Natalia Kuczys – mistrzyni Europy w klasie Open BIC (U-16)

W dniach 22 – 27 lipca br. Natalia wywalczyła mistrzostwo podczas Mistrzostw Europy w klasie Open BIC kat. U16, dając tym samym powód do dumy mieszkańcom Gdyni. Uzyskany wynik stawia ją w rzędzie najbardziej uzdolnionych zawodników młodego pokolenia i już osiągających duże sukcesy na arenie międzynarodowej.

Maciej Grabowski – mistrz Europy Masters w klasie Laser

Maciej Grabowski to jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy regatowych mający na swoim koncie medale mistrzostw świata, Europy i Polski w klasie Laser. Trzykrotnie reprezentował on Polskę podczas regat olimpijskich. Mistrzostwa Europy Masters, które odbyły się w dniach 24 – 28 sierpnia br. w Gdyni były wyjątkowo szczęśliwe dla Macieja, który odzyskał tytuł zdobyty 2 lata wcześniej podczas regat w Landskronie w Szwecji.

Artur Łończuk – wicemistrz Polski Juniorów w szybownictwie w klasie B

43. Szybowcowe Mistrzostwa Polski Juniorów rozgrywane były w dniach 14 – 22 sierpnia br. w stolicy polskiego szybownictwa – Lesznie. Artur przegrał tylko z Piotrem Ciołko, studentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, a trzecie miejsce zajął Łukasz Hałas z Aeroklubu Kujawskiego.

 

 

Ziemowit BUJKO

Foto: autor

———————————————————-

Źródło: www.gdyniasport.pl

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *