To już trzecia edycja akcji w naszym kraju. W poprzednich latach do projektu przyłączyło się 75 tysięcy rodaków, biorących udział w prawie 500 sportowo-rekreacyjnych wydarzeniach w całej Polsce. Już niedługo – od Bałtyku po Tatry, od Odry po Bug – Polacy zaangażują się w kolejne liczne wydarzenia aby tym roku rezultat jeszcze lepszy! Nieważny wiek, status społeczny czy poziom wytrenowania. Do wielkiej, aktywnej drużyny Moveweek może dołączyć każdy! Wystarczy zarejestrować swoje wydarzenie na www.poland.moveweek.eu i zachęcać sąsiadów, znajomych oraz rodzinę do ruszenia się sprzed telewizora. Rejestracja trwa do 14 września. Walczymy o nasze zdrowie! 

Koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja V4Sport – Partner organizacji ISCA, realizującej projekt w 35 krajach w Europie. To właśnie ISCA – w czerwcu tego roku – opublikowała raport „Koszty ekonomiczne braku aktywności fizycznej w Europie”. Jego rezultaty są szokujące. Brak aktywności fizycznej powoduje choroby, których leczenie kosztuje Europę ponad 80 miliardów euro rocznie. Problem dotyczy również Polski, bo gdybyśmy ruszali się więcej zaoszczędzilibyśmy 2,2 miliarda euro w skali roku. – Wystarczy zaledwie 20-minut aktywności dziennie by ten negatywny trend odwracać – przekonuje Jakub Kalinowski, Prezes Fundacji V4Sport. – Naszą misją jest zwiększanie świadomości Polaków o konieczności bycia aktywnym, bez względu na wiek. Dane raportu ISCA wyjaśniają dlaczego od kilku lat nasza organizacja włącza się w takie działania. Na szczęście mozolna praca przynosi coraz lepsze efekty, co chcemy udowodnić również w tym roku. Pragniemy żyć w zdrowym i aktywnym społeczeństwie, a Tydzień Ruchu jest doskonałą okazją by rozpocząć swoją przygodę ze sportem i rekreacją – dodaje. 

Tydzień Ruchu jest jednym z flagowych projektów Fundacji V4Sport, służących realizacji misji – rozruszania jak największej ilości Polaków. W tym roku – oprócz standardowych i niezwykle istotnych działań Agentów Ruchu czyli lokalnych animatorów – do inicjatywy włączyli się kolejni Partnerzy. Miasto Wrocław na tydzień stanie się nieoficjalną stolicą aktywności fizycznej w Polsce. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się aż 50 wydarzeń skierowanych mieszkańców i gości Wrocławia. Do projektu dołączają również inne instytucje Partnerskie Fundacji V4Sport w tym gminy. Dzięki temu w przestrzeni miejskiej i na obiektach sportowych zapanuje wzmożony ruch i korki, ale właśnie to jest meritum kampanii.   

Koordynatorem akcji w swoim mieście może zostać każdy, któremu leży na sercu troska o zdrowie i jest pasjonatem sportu. Wystarczy kreatywny pomysł w dowolnej, aktywnej formie. Liczy się aktywność i ruch!

MOVE Week jest częścią kampanii NowWeMOVE, w połączeniu z Europejskim Tygodniem Sportu – #BeActive.  

Informacje o Polsce: http://www.poland.moveweek.eu

Informacje ogólne: http://www.moveweek.eu

 

O kampanii NowWeMOVE 

NowWeMOVE jest największą, oddolną kampanią społeczną Europy, promującą sport i aktywność fizyczną. Zainaugurowana w 2012 r. przez organizację ISCA, łączy beneficjentów z różnych sektorów, zainteresowanych walką z epidemia braku aktywności fizycznej. Misją kampanii jest rozruszanie 100 milionów nieaktywnych Europejczyków do 2020 roku. Ogólnym celem kampanii jest natomiast zwiększanie świadomości, dotyczącej korzyści jakie przynosi sport i aktywność fizyczna oraz umożliwianie zrównoważonego rozwoju i wspieranie aktywistów sportowych.

Więcej informacji:  http://nowwemove.com

 

O Fundacji V4Sport 

Fundacja V4Sport to organizacja działająca na rzecz promocji aktywności fizycznej i wspierająca w tym celu wiele lokalnych przedsięwzięć, ludzi i stowarzyszeń. Misją V4Sport jest zachęcenie do aktywności fizycznej 5 milionów nieaktywnych Polaków do 2020 r. Dzięki projektom społecznym, współpracy z biznesem pragnie doprowadzać do zmiany mentalności i przyzwyczajeń, prowadzących do otyłości i depresji. Fundacja posiada bogatą sieć partnerskich kontaktów międzynarodowych, wykorzystywanych do współpracy i wymiany doświadczeń w realizacji statutowej misji.

Więcej informacji: http://www.v4sport.eu

 

O organizacji ISCA 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Sportu i Kultury (ISCA) to globalna platforma, otwarta na współpracę z organizacjami działającymi w dziedzinie sportu dla wszystkich, rekreacji i aktywności fizycznej. Utworzona w 1995 roku, współpracuje ze 180 organizacjami członkowskimi, partnerami pozarządowymi, sektorem prywatnym i publicznym. ISCA zrzesza 40 milionów indywidualnych członków z 74 krajów, reprezentowanych przez grupy młodych aktywistów sportowych. Działania ISCA są wspierane przez HEPA (Health enhancing physical activity) – politykę Unii Europejskiej. ISCA koncentruje się na trzech kluczowych obszarach: aktywności, edukacji oraz polityki. Angażuje się również w debaty publiczne na temat sportu i stara się wpływać na politykę w tych obszarach.

Więcej informacji: http://www.isca-web.org

 


Informacja prasowa

Marcin PAWUL

 

By kkorpas

6 thoughts on “Move Week 2015 w Gdyni!”
  1. … [Trackback]

    […] Read More Information here on that Topic: sportowagdynia.eu/index.php/2015/09/09/move-week-2015-w-gdyni/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *