LOTOS Trefl rywalizować będzie z triumfatorem Pucharu Challenge, Vojvodiną NS Seme Nowy Sad, jednym z najbardziej utytułowanych włoskich klubów, Modena Volley  oraz dwunastokrotnym mistrzem Słowenii i dziewięciokrotnym zdobywcą krajowego pucharu ACH Volley Lublana.

Gdańszczanie pierwszy w swojej historii  mecz w tych prestiżowych rozgrywkach rozegrają we własnej hali w terminie 3-5 listopada z Vojvodiną NS Seme Nowy Sad.  Następnie udadzą się na dwa wyjazdowe spotkania –  najpierw do Modeny (17-19 listopada), a później do Lublany (1-3 grudnia).  

Kolejne dwa mecze Ligi Mistrzów zaplanowane są w Gdańsku 15-17 grudnia i 19-21 stycznia odpowiednio z rywalami ze Słowenii i Włoch. Na sam koniec fazy grupowej LOTOS Trefl uda się na mecz do Nowego Sadu gdzie zmierzy się z miejscową Vojvodiną NS Seme(26 stycznia).

Daty meczów są orientacyjne i uzależnione od rozplanowania transmisji telewizyjnych. Jeżeli żółto-czarni z powodzeniem przejdą przez fazę grupową, pierwszy mecz Playoff 12 rozegrany zostanie około 17 lutego, a rewanż 2 marca. Zwycięzcy tej rundy zmierzą się ze sobą w walce o udział w turnieju Final Four 16 i 23 marca. Do fazy play-offów awansuje zwycięzca grupy, a także sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc z siedmiu grup.

Harmonogram gier grupy F Ligi Mistrzów:

1. kolejka – 3-5 listopada 2015:
LOTOS Trefl Gdańsk – Vojvodina NS Seme Nowy Sad
ACH Volley Lublana – Modena Volley Punto Zero

2. kolejka – 17-19 listopada 2015:
Modena Volley Punto Zero – LOTOS Trefl Gdańsk
Vojvodina NS Seme Nowy Sad – ACH Volley Lublana

3. kolejka – 1-3 grudnia 2015:
ACH Volley Lublana – LOTOS Trefl Gdańsk
Modena Volley Punto Zero – Vojvodina NS Seme Nowy Sad

4. kolejka – 15-17 grudnia 2015:
LOTOS Trefl Gdańsk – ACH Volley Lublana
Vojvodina NS Seme Nowy Sad – Modena Volley Punto Zero

5. kolejka – 19-21 stycznia 2016:
LOTOS Trefl Gdańsk – Modena Volley Punto Zero
ACH Volley Lublana – Vojvodina NS Seme Nowy Sad

6. kolejka – 26 stycznia 2016:
Vojvodina NS Seme Nowy Sad – LOTOS Trefl Gdańsk
Modena Volley Punto Zero – ACH Volley Lublana

Wiemy już, z jakimi numerami na koszulkach występować będą w nowym sezonie wicemistrzowie Polski. Ciekawostką jest to, że czcionkę, którą będą oznaczeni, własnoręcznie stworzył Bartosz Gawryszewski, kapitan żółto-czarnych.

Koszulka meczowa LOTOSU Trefla na sezon 2015/2016 będzie wyjątkowa z wielu względów. Jej oficjalną premierę zaplanowano na początek października. Jednym z elementów niespotykanych dotąd na strojach ligowych drużyn będą numery, których kształt zaprojektował Bartosz Gawryszewski.

W swojej karierze grałem w wielu klubach i choć zdobyłem już sporo trofeów, to właśnie te ostatnie rozgrywki w barwach LOTOSU Trefla uznaję za najlepsze w moim życiu. Tym bardziej, że byłem kapitanem tego wspaniałego zespołu. Kolejny sezon również będzie wyjątkowy, bowiem klub, z którym bardzo się zżyłem, debiutować będzie w Lidze Mistrzów. Chciałem zrobić coś, co zawsze będzie przypominało mi o tym, jak wspaniały czas spędzam teraz w Gdańsku. Kiedy za kilka lat spojrzę na koszulki z sezonu 2015/2016, będę wiedział, że jest na nich coś wyjątkowego, coś co zrobiłem specjalnie dla mojej drużyny – wyjaśnia Gawryszewski.

Zaprojektowane przez kapitana numery widnieć będą zarówno na strojach meczowych drużyny wicemistrzów Polski, jak i na ich koszulkach treningowych. Kapitan LOTOSU Trefla na swojej piersi nadal nosić będzie numer 10. Zresztą żaden z graczy, którzy przed rokiem reprezentowali barwy LOTOSU Trefla, nie zdecydował się na zmianę. Do dopasowania pozostały więc tylko numery nowych graczy.

W nowym sezonie skład żółto-czarnych otwierać będzie Sławomir Zemlik, który wybrał numer 1, podobnie jak podczas występów w austriackim Posojilnica Aich/Dob. W grupach młodzieżowych gdańskiego klubu przyjmujący występował do tej pory z trzynastką, zaś przed dwoma laty w PlusLidze debiutował z piątką na plecach. Przed nim w żółto-czarnych barwach z numerem pierwszym grali m.in. Wojciech Żaliński czy Wojciech Winnik.

Karol Behrendt, drugi z nowych, młodych siatkarzy LOTOSU Trefla w pierwszym zespole zagra z numerem 8. Środkowy w Młodej Lidze grał zazwyczaj z dziewiątką, ale tę w składzie seniorów zajmuję Sebastian Schwarz. Do ósemki Behrendt mógł się z kolei przyzwyczaić podczas rocznego pobytu w Kętach. W Gdańsku z tym numerem występowali m.in. Jakub Jarosz, Michał Kaczmarek czy Waldemar Świrydowicz.

Miłosz Hebda z kolei grać będzie z numerem 17. Gracz ten nie przywiązuje się zbytnio do liczb na koszulce, bo w swojej seniorskiej karierze grał już z numerami: 2, 6, 7, 10 i 13. Ostatnim graczem, który w LOTOSIE Treflu grał z siedemnastką, był Robert Milczarek, z którym Hebda spotkał się podczas występów w Będzinie. Wcześniej w Gdańsku z tą liczbą występował m.in. hiszpański mistrz Europy, Enrique de la Fuente.

A oto wszystkie numery graczy LOTOSU Trefla na sezon 2015/2016:

1. Sławomir Zemlik
2. Wojciech Grzyb
3. Piotr Gacek
4. Przemysław Stepień
5. Marco Falaschi
7. Damian Schulz
8. Karol Behrendt
9. Sebastian Schwarz
10. Bartosz Gawryszewski
11. Murphy Troy
12. Artur Ratajczak
15. Mateusz Mika
17. Miłosz Hebda
18. Mateusz Czunkiewicz

 

 

Michał RUDNICKI

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.