Okazała wygrana nie przyszła jednak tak łatwo, jak mógłby to sugerować wynik. Pierwsza połowa, w której wynik otworzył Dawid Banaszek już w czwartej minucie celnie trafiając karnego, była wyrównana. Goście z Poznania grali uważnie, nie pozwalając żółto-niebieskim zbytnio się rozpędzić. Arka jednak uparcie dążyła do zdobywania punktów wykorzystując błędy „Muszkieterów”. W pierwszej części gry mistrzowie Polski wywalczyli 22 punkty.

Przyjezdni odpowiedzieli przyłożeniem dopiero przy stanie 17:0 dla „Buldogów”. Po zespołowej akcji w 33. minucie meczu na pole punktowe przedarł się Sebastian Gruszczyński dając pięć punktów swojej drużynie, która mimo ambitnej walki nie zdołała zdobyć więcej punktów w meczu.
Pierwsza połowa mogła się podobać kibicom, którzy zobaczyli dobrze broniącą drużynę Posnanii, która nie pozwoliła Arce na pokazanie wszystkich swoich umiejętności.

W drugie połowie obraz gry się zmienił. Do trzech przyłożeń z pierwszej części gry, żółto-niebiescy dorzucili jeszcze sześć. Gra „Muszkieterów” niestety posypała się w obronie a gdynianie wykorzystywali potknięcia przeciwnika w defensywie. Pierwsze po przerwie przyłożenie dla Arki zdobył Władysław Grabowski już sześć minut po wznowieniu gry, a już po minucie „poprawił” Szymon Sirocki. Kolejno w polu punktowym przykładali Rafał Kwiatkowski, Tomasz Stępień i Łukasz Szostek.

Gospodarze dobrze poradzili sobie z ekipą z Poznania. Jednak krótka przerwa w rozgrywkach sprawiła, że nie udało się rozegrać meczów sparingowych, które pozwoliłyby wyeliminować mankamenty w grze „Buldogów”. Przed rugbistami Arki w tym tygodniu treningi, które pozwolą na jak najlepsze przygotowanie się do najbliższego meczu, który będzie zdecydowanie trudniejszy. Już w sobotę żółto-niebiescy zmierzą się z Budowlanymi Łódź, w meczu, który oprócz wymiaru ligowego, będzie również meczem otwierającym nowy stadion miejski przy Alei Unii. Ponadto będzie to rewanż za finał mistrzostw Polski z minionego sezonu.

 

Arka Gdynia – Posnania Poznań 60:5 (22:5)

Punkty Arka: Banaszek 20, Grabowski 10, Kwiatkowski 10, Rakowski 5, Sirocki 5, Stępień 5, Szostek 5.
Punkty Posnania: Gruszczyński 5.

Arka Gdynia: Kwiatkowski Rafał, Wojaczek Jacek, Bysewski Radosław, Zdunek Arkadiusz, Podolski Daniel, Raszpunda Kazimierz, Grabowski Władysław, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Rakowski Radosław, Szrejber Rafał, Zaradzki Wiktor, Sirocki Szymon, Stępień Tomasz oraz Korbolewski Krzysztof, Mikołajczyk Kamil, Steindl Patrick, Dąbrowski Mateusz, Szyc Mateusz, Simionkowski Kamil, Plichta Mateusz.

Posnania: Wyrwas Patryk, Balcerski Bartosz, Jastra Mateusz, Paul Jędrzej, Brodzik Maciej, Noszczyk Hugon, Olejnik Hubert, Zdun Dominik, Kapustka Wojciech, Gdumla Daniel, Włodarek Bartosz, Gruszczyński Sebastian, Kubalewski Bartosz, Soczewica Oskar, Adamski Mateusz oraz Łuczak Mikołaj, Wesołek Marek, Skwara Maciej, Bandurski Maciej, Matuszewski Adam.

Sędziowie: Sienkiewicz, Kościelniak, Szczepański

Widzów: 300

 

 

————————————————–

Źródło i foto: www.arkarugby.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *