{youtube}3iJ6TUiaHBY{/youtube}

Niestety sędziowie uznali jednogłośne zwycięstwo rywala Jabłońskiego. Występ gdynianina w finale był pierwszą polską walką o złoto ME od 22 lat. W 1993 roku w tureckiej Bursie mistrzem kontynentu został Jacek Bielski (60 kg), a wicemistrzem Robert Ciba (54 kg).

Gdynianin, który na co dzień trenuje w Trójmiejskiej Federacji Boksu, swoim sukcesem sprawił ogromną radość nie tylko mieszkańcom Gdyni, ale całej Polsce, która na medal Mistrzostw Europy czekała wiele lat. Oprócz niego drugi srebrny krążek dla naszych barw zdobył w kat. 91 kg Igor Jakubowski (Zagłębie Konin). Obaj Polacy – jako medaliści turnieju w Samokowie – mają zapewniony udział w październikowych mistrzostwach świata w Dausze.

Oto, co wicemistrz Europy powiedział po walce finałowej:

{youtube}Hv8TFFMxdwg{/youtube}

Wcześniej w półfinale Jabłoński po ciężkim boju wygrał niejednogłośnie na punkty z Włochem Salvatore Cavallaro. Polak nieznacznie przegrał pierwszą rundę, po dwóch był remis, zaś w ostatnim starciu był zdecydowanie aktywniejszy. Ostatecznie dwóch sędziów przyznało jemu zwycięstwo – 30:27, 29:28, a jeden dał wygraną Cavallaro – 29:28.

 

 

—————————————

źródło: www.bokser.org

Foto: newspix.pl / Wojciech Figurski/058sport.pl

By kkorpas

4 thoughts on “Tomasz Jabłoński wicemistrzem Europy w boksie!!!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *