Po zawirowaniach wynikłych z wycofania się zespołu Galiczanki Lwów (wskutek nieuzyskania przez Ukrainki wizy do Polski) Turniej Stoor Cup w Jeleniej Górze w końcu się odbył. Wystąpiły w nim dwa zespoły gospodarza – KPR Jelenia Góra. Z przyczyn niezależnych od organizatora harmonogram turnieju posypał się, więc trenerka KPR-u Alicja Łukasik postanowiła podzielić swój zespół, by przyjezdne ekipy mogły rozegrać chociaż po dwa spotkania.

 

W pojedynku otwierającym imprezę pierwszy zespół gospodyń zmierzył się z Vistalem Gdynia, ale poza prowadzeniem 1:0 nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Gdynianki to doświadczony zespół, który wykorzystał błędy nerwowo grających żółto-niebieskich.

To wszystko co się wydarzyło wpłynęło trochę na głowy, ale myślę, że to było dobre przetarcie, bo musimy się mierzyć z przeciwnikami z góry. Jest jeszcze brak zrozumienia w obronie, ale jestem optymistką, myślę że dotrzemy się – to jest dopiero nasz trzeci mecz kontrolny – oceniła pierwszy mecz trenerka Alicja Łukasik.

KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia 21:37 (11:19)

KPR: Hoffman, Pękalska – Michalak 6, Grobelska 5, Winiarska 5, Nowicka 2, Tomczyk 2, A. Mączka 1, Bielecka, Bilenia.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Zych 6, Galińska 5, Urbaniak 5, Kobylińska 5, Łabuda 3, Kozłowska 3, Janiszewska 2, Dorsz 2, Mazur 2, Gutkowska 2, Kulwińska 2.

Widzów: 100.

W drugim spotkaniu dziewczyny miejscowego klubu, które w poprzednim pojedynku odpoczywały lub zagrały tylko chwilę, zmierzyły się ze spadkowiczem z Superligi – SPR-em Olkusz.

 

KPR II Jelenia Góra – SPR Olkusz 30:24 (13:9)

KPR: Hoffman, Janik, Pękalska – Jasińska 10, Fijałkowska 7, Uzar 4, Kanicka 3, Oreszczuk 3, Bilenia 2, Winogrodzka.

SPR: Knapik, Staś – Wójcicka 5, Przytuła 4, Zacharska 4, Kantor 2, Frączek 2, Solodovnyk 2, Zub 1, Chruścińska 1, Leńczuk.

 

W sobotnich spotkaniach drugiego i zarazem ostatniego dnia turnieju Stoor Cup 2015 pewne zwycięstwa nad SPR–em Olkusz odniosły zespoły Vistalu oraz KPR–u. Tym samym gdynianki zapewniły sobie triumf w imprezie okrojonej przez absencję Galiczanki Lwów, a jeleniogórzanki miały okazję popracować nad zgraniem i przetestować różne ustawienia.

W spotkaniu przeciwko SPR-owi Olkusz, który zamykał zmagania w hali przy ul. Złotniczej 12 trenerka Alicja Łukasik dysponowała zatem wyrównaną szesnastką zawodniczek, które zmieniając się na boisku nie odstępowały od tych bardziej doświadczonych i od samego początku zaznaczyły swoja przewagę nad rywalkami. Po raz kolejny wysoką dyspozycję potwierdziła Dominika Grobelska – autorka 7 trafień. 

KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz 32:15 (13:6)

KPR: Hoffman, Janik, Pękalska – Grobelska 7, Michalak 4, Oreszczuk 4, Uzar 3, Bilenia 3, Fijałkowska 3, Tomczyk 3, Jasińska 2, A. Mączka 1, Winiarska 1, Winogrodzka, Kanicka, Bielecka.

SPR: Knapik, Staś – Kantor 4, Wójcicka 3, Frączek 3, Zacharska 2, Leńczuk 1, Chruścińska 1, Zub 1, Przytuła, Postołek, Solodovnyk.

Widzów: 40.

W sesji porannej zagrał Vistal Gdynia, który miał najdalej do domu. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w ciągu 17 minut zdemolowały spadkowicza z Superligi – prowadziły 15:2, a do przerwy 23:9. Po zmianie stron ekipa Vistalu kontrolowała przebieg meczu zwiększając przewagę do ponad 20 bramek. Ostatecznie gdynianki pokonały SPR Olkusz 43:21 i wygrały cały turniej. To już drugi kolejny turniej wygrany przez wicemistrzynie Polski przed nadchodzącym sezonem.

W najbliższy weekend czeka je kolejna, najtrudniejsza z dotychczasowych prób. W zawodach w Elblągu wezmą bowiem udział obok gospodyń, Startu Elbląg także m.in. zawodniczki Energi AZS Koszalin, gdańskiego Łączpolu, reprezentacja Chin, a przede wszystkim mistrzynie Polski MKS Selgros Lublin.

Vistal Gdynia – SPR Olkusz 43:21 (23:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Gutkowska 9, Janiszewska 6, Łabuda 6, Kobylińska 5, Urbaniak 5, Zych 4, Galińska 2, Mazur 2, Kulwińska 2, Dorsz 1.

SPR: Knapik, Staś – Przytuła 4, Postołek 3, Zacharska 3, Solodovnyk 3, Chruścińska 2, Leńczuk 2, Kantor 2, Wójcicka 1, Zub 1, Frączek

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *