Po zawirowaniach wynikłych z wycofania się zespołu Galiczanki Lwów (wskutek nieuzyskania przez Ukrainki wizy do Polski) Turniej Stoor Cup w Jeleniej Górze w końcu się odbył. Wystąpiły w nim dwa zespoły gospodarza – KPR Jelenia Góra. Z przyczyn niezależnych od organizatora harmonogram turnieju posypał się, więc trenerka KPR-u Alicja Łukasik postanowiła podzielić swój zespół, by przyjezdne ekipy mogły rozegrać chociaż po dwa spotkania.

 

W pojedynku otwierającym imprezę pierwszy zespół gospodyń zmierzył się z Vistalem Gdynia, ale poza prowadzeniem 1:0 nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Gdynianki to doświadczony zespół, który wykorzystał błędy nerwowo grających żółto-niebieskich.

To wszystko co się wydarzyło wpłynęło trochę na głowy, ale myślę, że to było dobre przetarcie, bo musimy się mierzyć z przeciwnikami z góry. Jest jeszcze brak zrozumienia w obronie, ale jestem optymistką, myślę że dotrzemy się – to jest dopiero nasz trzeci mecz kontrolny – oceniła pierwszy mecz trenerka Alicja Łukasik.

KPR Jelenia Góra – Vistal Gdynia 21:37 (11:19)

KPR: Hoffman, Pękalska – Michalak 6, Grobelska 5, Winiarska 5, Nowicka 2, Tomczyk 2, A. Mączka 1, Bielecka, Bilenia.

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Zych 6, Galińska 5, Urbaniak 5, Kobylińska 5, Łabuda 3, Kozłowska 3, Janiszewska 2, Dorsz 2, Mazur 2, Gutkowska 2, Kulwińska 2.

Widzów: 100.

W drugim spotkaniu dziewczyny miejscowego klubu, które w poprzednim pojedynku odpoczywały lub zagrały tylko chwilę, zmierzyły się ze spadkowiczem z Superligi – SPR-em Olkusz.

 

KPR II Jelenia Góra – SPR Olkusz 30:24 (13:9)

KPR: Hoffman, Janik, Pękalska – Jasińska 10, Fijałkowska 7, Uzar 4, Kanicka 3, Oreszczuk 3, Bilenia 2, Winogrodzka.

SPR: Knapik, Staś – Wójcicka 5, Przytuła 4, Zacharska 4, Kantor 2, Frączek 2, Solodovnyk 2, Zub 1, Chruścińska 1, Leńczuk.

 

W sobotnich spotkaniach drugiego i zarazem ostatniego dnia turnieju Stoor Cup 2015 pewne zwycięstwa nad SPR–em Olkusz odniosły zespoły Vistalu oraz KPR–u. Tym samym gdynianki zapewniły sobie triumf w imprezie okrojonej przez absencję Galiczanki Lwów, a jeleniogórzanki miały okazję popracować nad zgraniem i przetestować różne ustawienia.

W spotkaniu przeciwko SPR-owi Olkusz, który zamykał zmagania w hali przy ul. Złotniczej 12 trenerka Alicja Łukasik dysponowała zatem wyrównaną szesnastką zawodniczek, które zmieniając się na boisku nie odstępowały od tych bardziej doświadczonych i od samego początku zaznaczyły swoja przewagę nad rywalkami. Po raz kolejny wysoką dyspozycję potwierdziła Dominika Grobelska – autorka 7 trafień. 

KPR Jelenia Góra – SPR Olkusz 32:15 (13:6)

KPR: Hoffman, Janik, Pękalska – Grobelska 7, Michalak 4, Oreszczuk 4, Uzar 3, Bilenia 3, Fijałkowska 3, Tomczyk 3, Jasińska 2, A. Mączka 1, Winiarska 1, Winogrodzka, Kanicka, Bielecka.

SPR: Knapik, Staś – Kantor 4, Wójcicka 3, Frączek 3, Zacharska 2, Leńczuk 1, Chruścińska 1, Zub 1, Przytuła, Postołek, Solodovnyk.

Widzów: 40.

W sesji porannej zagrał Vistal Gdynia, który miał najdalej do domu. Podopieczne Pawła Tetelewskiego w ciągu 17 minut zdemolowały spadkowicza z Superligi – prowadziły 15:2, a do przerwy 23:9. Po zmianie stron ekipa Vistalu kontrolowała przebieg meczu zwiększając przewagę do ponad 20 bramek. Ostatecznie gdynianki pokonały SPR Olkusz 43:21 i wygrały cały turniej. To już drugi kolejny turniej wygrany przez wicemistrzynie Polski przed nadchodzącym sezonem.

W najbliższy weekend czeka je kolejna, najtrudniejsza z dotychczasowych prób. W zawodach w Elblągu wezmą bowiem udział obok gospodyń, Startu Elbląg także m.in. zawodniczki Energi AZS Koszalin, gdańskiego Łączpolu, reprezentacja Chin, a przede wszystkim mistrzynie Polski MKS Selgros Lublin.

Vistal Gdynia – SPR Olkusz 43:21 (23:9)

Vistal: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Gutkowska 9, Janiszewska 6, Łabuda 6, Kobylińska 5, Urbaniak 5, Zych 4, Galińska 2, Mazur 2, Kulwińska 2, Dorsz 1.

SPR: Knapik, Staś – Przytuła 4, Postołek 3, Zacharska 3, Solodovnyk 3, Chruścińska 2, Leńczuk 2, Kantor 2, Wójcicka 1, Zub 1, Frączek

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *