Od początku sezonu piłkarze Arki mają problem ze strzelaniem rzutów karnych. Do dzisiejszego dnia na trzy zmarnowali dwa, dziś pudłując trzy razy (na pięć) wyeliminowali się z rozgrywek o Puchar Polski. Mecz zaczął się spokojnie, a w porównaniu do tempa z drugiej połowy to nawet bardzo spokojnie. Przez większość czasu drużyny miały problem z zawiązaniem groźniejszej akcji, a o strzałach na bramkę można było zapomnieć. Chojniczanka mogła prowadzić już w pierwszej połowie, ale świetną sytuację zmarnował Paul Grischok, który miał sporo miejsca, a przed sobą tylko bramkarza rywali. Piłka po jego uderzeniu powędrowała jednak obok słupka. 10 minut później z prowadzenia cieszyli się piłkarze Arki. Michał Renusz technicznym uderzeniem z lewej strony boiska dał prowadzenie gospodarzom.

W drugiej połowie na boisku pojawił się Tomasz Mikołajczak. Od samego początku Chojniczanka ruszyła mocno do ataku, a jej ofensywa z minuty na minutę prezentowała się coraz lepiej, jednak na szczęście dla żółto-niebieskich – bez efektów. Aż nadeszła 78 minuta meczu. Andrzej Rybski odebrał piłkę Damianowi Mosiejko, zagrał prostopadle w pole karne do Mikołajczaka, który pewnie pokonał Jakuba Miszczuka. Kilka minut później bliski samobójczego trafienia był Alan Fialho, który chcąc przerwać akcję gości trafił piłką w bramkę i Miszczuk w ostatniej chwili wybił piłkę. W 85 minucie meczu, Rafał Siemaszko popędził prawą stroną i zagrał do Sebastiana Szerszenia, który znalazł się sam na sam z Dominikiem Hładunem. Szerszeń zaplątał się jednak we własne nogi i uderzył fatalnie, a bramkarz Chojniczanki nie miał problemu ze złapaniem piłki.

Dogrywka również obfitowała w ciekawe sytuacje. Najwięcej działo się w jej drugiej części, gdzie najpierw obejrzeliśmy ładną wymianę piłek w polu karnym pomiędzy Rafałem Grzelakiem, a Bartłomiejem Niedzielą zakończoną niecelnym strzałem. Chwilę później uderzenie Niedzieli było już bardziej precyzyjne i Chojniczanka cieszyła się z bramki. Arbiter początkowo uznał trafienie, ale po konsultacji z sędzią bocznym cofnął swoją decyzję i nakazał wznowić grę od bramki Arki. Do końca dogrywki chojniczanie kontrolowali wydarzenia na boisku i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebne były rzuty karne. Mimo, że piłkarze Chojniczanki nie pokazali i w tym elemencie nic nadzwyczajnego (dwukrotnie spudłowali), to Arkowcy strzelali jeszcze gorzej i tym samym zostali wyeliminowani z rozgrywek o Puchar Polski.

Kibice długo jeszcze rozpamiętywali, dlaczego ostatni, decydujący rzut karny strzelał Sebastian Szerszeń, który był jednym z najsłabszych zawodników Arki w tym spotkaniu.

W 1/8 finału Pucharu Polski rywalem Chojniczanki będzie GKS Bełchatów. Żółto-niebiescy mogą natomiast skoncentrować się rozgrywkach ligowych, a już za kilka dni ich egzaminatorem będzie mający ambicje ekstraklasowe GKS Katowice.


Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:0), rzuty karne 2:3

1:0 – Michał Renusz (45′)
1:1- Tomasz Mikołajczak (78′)

Rzuty karne:
0:0 Antoni Łukasiewicz – nad bramką,
0:0 Andrzej Rybski – poprzeczka
1:0 Przemysław Stolc,
1:1 Tomasz Mikołajczak,
2:1 Alan Fialho
2:2 Rafał Grzelak,
2:2 Rafał Siemaszko – spojenie słupka z poprzeczką
2:2 Paweł Zawistowski – nad bramką,
2:2 Sebastian Szerszeń – obroniony,
2:3 Maciej Rogalski

 

Arka: Miszczuk – Stolc, Marcjanik, Alan, Wojowski, Lomski (46’, Yussuff), Łukasiewicz, Mosiejko, Renusz, Tomasiewicz (75’, Siemaszko), Abbott (68’, Szerszeń)

 

Chojniczanka: Hładun – Garbacik, Biernat, Kieruzel, Lisowski (12’, Kosakiewicz), Grischok (46’, Mikołajczak), Bartosiewicz (55’, Rogalski), Zawistowski, Grzelak, Niedziela, Rybski

 

Żółte kartki: Yussuff, Renusz (Arka) – Grzelak (Chojniczanka)

 

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin)

 

Widzów: 3796

 

 

———————————————–

Źródło: www.90 minut.pl, obserwacja własna

Foro: Ziemowit BUJKO

By kkorpas

One thought on “Szerszeń bez żądła, czyli puchar już nie dla nas!”
  1. Быстромонтируемые строения – это актуальные строения, которые различаются великолепной быстротой установки и мобильностью. Они представляют собой сооружения, образующиеся из заранее произведенных элементов либо компонентов, которые могут быть быстрыми темпами собраны на территории развития.
    Строительство быстровозводимых зданий из сэндвич панелей владеют податливостью также адаптируемостью, что позволяет просто изменять а также переделывать их в соответствии с интересами покупателя. Это экономически выгодное а также экологически устойчивое решение, которое в крайние лета заполучило широкое распространение.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *