Każdy dzień przynosił niezwykłe i niezapomniane emocje sportowe, które praktycznie w każdym przypadku kończyły się dla nas sukcesem sportowym. Pierwsze zdobycze medalowe przypadły pływakom. Z impetem ruszyli do rywalizacji z rówieśnikami, kończąc zawody z dwudziestoma dwoma medalami.

Niemalże równocześnie o krążki walczyli lekkoatleci i również w tym przypadku zmagania zakończyły się świetnym występem gdyńskiej młodzieży. Zdobyli aż dziesięć medali, w tym również te z najcenniejszego, złotego kruszcu.

Najdłużej przyszło nam czekać na rozstrzygnięcia w konkurencjach zespołowych. Koszykarze (na zdjęciu powyżej) do ostatnich chwil stawiali zacięty opór niesamowitym Francuzom z Antibes, uznając w końcu ich wyższość i kończąc rywalizację ze srebrnym krążkiem.

Doskonały występ zaliczyły również gdyńskie szczypiornistki, które – choć zajęły trzecie miejsce i brązowy medal – to jako jedyne dzielnie stawiały opór zwyciężczyniom zawodów, Norweżkom.

Zmagania zakończyliśmy z jedenastoma krążkami złotymi, czternastoma srebrnymi i dziewięcioma brązowymi. Udział Gdyńskiej młodzieży w Youth Games Aalborg 2015 to wielki sukces sportowy oraz niezapomniane przeżycie, które z pewnością na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników.

 

 

————————————-

Źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *