Prezydent pogratulował najszybszemu Polakowi złotego medalu i życzył dalszych sukcesów sportowych. – Gratuluję, cieszę się, że reprezentuje Pan barwy wspaniałego klubu, że zdobywa Pan takie tytuły i że również dzięki temu możemy chwalić się, że w Gdyni takie sukcesy mają miejsce. Trzymam kciuki za rozwój kariery zawodowej – powiedział prezydent.

Myślę, że jest to dla mnie duże osiągnięcie. Bardzo miłe uczucie, bardzo fajnie się czuję z tym tytułem. Było to dla dla mnie duże zaskoczenie, mimo że wiedziałem, że stać mnie na wiele.

Pięć dni przed wyjazdem na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy doznałem lekkiego urazy mięśnia czworogłowego uda, który niestety wyeliminował mnie z rywalizacji w Tallinnie. Tam byłem mocno przygotowany na dobre bieganie. Musiałem stanąć w bloki i wystartować, ale nie byłem w stanie kontynuować biegu. Po wyleczeniu kontuzji okazało się, że byłem dobrze przygotowany, że co się odwlecze to nie uciecze i udało się zdobyć ten złoty medal.

Najbliższy mój start to Memoriał Janusza Kusocińskiego w Szczecinie, który jest ostatnią szansą na uzyskanie minimum na mistrzostwa świata w Pekinie – powiedział „Sportowej Gdyni” biegacz.

Z ostatniej chwili:

(Na wspomnianym mityngu im. Janusza Kusocińskiego w Szczecinie reprezentacja Polski w składzie: Adam Pawłowski, Przemysław Słowikowski, Karol Zalewski, Kamil Kryński pokonała sztafetę włoską uzyskując wynik 38:84, co ciekawe, to rezultat dokładnie o dwie sekundy gorszy od rekordu świata należącego od 2011 roku do Jamajki – przyp. ZB.).

 

Ziemowit BUJKO,

Foto: autor

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *