Od pierwszego gwizdka gospodarze starali się grać wysokim pressingiem i utrudniać bydgoszczanom rozgrywanie piłki. W 12. minucie ożywili się kibice gospodarzy. W pole karne z piłką wpadł Marcus Vinicius da Silva, ale jego strzał odbił Łukasz Sapela.

W 18. minucie drużyna Mariusza Rumaka powinna prowadzić. Po wrzutce z kornera piłkę głową uderzył Piotr Stawarczyk, ale Michał Nalepa wybił piłkę z linii bramkowej. Chwilę później mocno, ale niecelnie przymierzył kolejny debiutant wśród gości Krzysztof Nykiel.

Dziewięć minut później podopieczni Grzegorza Nicińskiego objęli prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Warcholak, a Rafał Siemaszko wślizgiem wbił futbolówkę do siatki.

Zdobycie gola dodało animuszu piłkarzom Arki. Jednak Zawisza nie zamierzał się poddawać i także groźnie atakował. W 38. minucie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Faulowany był Paweł Abbott. Jednak niezawodny dotychczas z „wapna” Marcus Vinicius uderzył w sygnalizowany sposób i Sapela odbił strzał.

Trzy minuty przed przerwą do remisu powinien doprowadzić Nykiel, ale po centrze z kornera trafił piłką w poprzeczkę.

Co się odwlecze to nie uciecze. Chwilę po zmianie stron gola na 1:1 zdobył Kamil Drygas, który popisał się płaskim strzałem z okolic linii pola karnego.

Po kolejnych trzech minutach Arka mogła ponownie prowadzić, ale aktywny Abbott w sytuacji sam na sam uderzył w Sapelę. Później gra przeniosła się do środka pola i zespoły już tak często jak przed przerwą nie przedostawały się pod bramkę rywala.

W 72. minucie Zawisza mógł wyjść na prowadzenie, ale strzał Drygasa trafił w słupek bramki Konrada Jałochy. Osiem minut później niewiele zabrakło, aby Szymon Lewicki wbił piłkę do siatki po mocnym dośrodkowaniu.

W końcówce nerwowo zrobiło się na placu gry. W 88. minucie szalę wygranej na korzyść gospodarzy mógł przechylić Abbott, ale nie trafił w bramkę. Ostatecznie więcej goli nie padło i pojedynek zakończył się remisem, z którego żadna z drużyn nie może być w pełni zadowolona. Wszak gracze Zawiszy w meczu trafili w słupek i poprzeczkę, a gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego.

Arka Gdynia – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

1:0 – Rafał Siemaszko 27′

1:1 – Kamil Drygas 48′

Arka: Jałocha – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak – da Silva, Łukasiewicz, Nalepa, Renusz (82′ Lomski) – Siemaszko (77′ Wojowski) – Abbott

Zawisza: Sapela – Nykiel (70′ Kamiński), Stawarczyk, Nawotczyński, Ciechanowski (46′ Igumanović) –  Smektała, Drygas, Alvarinho, Łukowski (62′ Żylski), Kona – Lewicki

Żółte kartki: Alvarinho, Kona, Nawotczyński (Zawisza)

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź)