Nils Frommhold to w tej chwili jedna z największych gwiazd światowego triathlonu. W połowie lipca triumfował w prestiżowych zawodach w Roth. Dystans IRONMAN pokonał w 7:51:28 h. To jeden z najlepszych wyników w historii tej dyscypliny. W ubiegłym roku zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Świata IRONMAN 70.3 i 6. miejsce na legendarnych zawodach IRONMAN Kona na Hawajach. 

Walkę o zwycięstwo stoczy aż 25 zawodników i zawodniczek w kategorii PRO z Niemiec, Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Białorusi, Włoch, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Malty, Szwecji oraz Polski.

 – Cieszymy się, że do Gdyni wracają tak utytułowani zawodnicy jak Massimo Cigana (2 miejsce w ubiegłym roku – red.) czy Anton Blokhin, który już trzykrotnie triumfował w naszych zawodach – mówi Michał Drelich, dyrektor Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia. 

Swój start w Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia potwierdziła też czołówka polskich triathlonistów. Wśród „prosów” zobaczymy m.in. Kacpra Adama, aktualnego Mistrza Polski na dystansie długim oraz Mikołaja Lufta, który przed dwoma laty zajął w Gdyni 3 miejsce. Biało – czerwone barwy będą reprezentowały także Ewa Komander, Ewa Bugdoł i Paulina Kotfica.

 – Do Gdyni przyjeżdża w tym roku niezwykle utytułowana Erika Csomor. Węgierka ma na swoim koncie tytuły Mistrzyni Świata w duathlonie, wiele razy stawała też na podium zawodów IRONMAN na całym świecie – mówi Michał Drelich. – Jedną z faworytek do zwycięstwa jest też reprezentantka Niemiec Diana Riesler – dodaje dyrektor.

 

Herbalife Ironman 70.3 Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania – 90 km rowerem i 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km – 20 km – 5 km), a także sztafety dla 3-osobowych drużyn oraz aquathlony dla dzieci.

 

Więcej informacji i zapisy na www.ironmangdynia.pl

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *