Zapisy odbywają się poprzez stronę www.pulsarsport.pl.

W ramach wyścigu OPEN BCT Gdynia Marathon 2015 odbędzie się finał Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych, dlatego też 40 miejsc rezerwujemy dla uczestników tych zawodów.

W tym roku BCT Gdynia Marathon zostanie przeprowadzony w nowej formule pozwalającej na rozegranie do sześciu wyścigów praktycznie w tym samym czasie. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, Maraton Hel – Gdynia (20,5 km), wyścig OPEN (2950 m), wyścig SPLASH dla dzieci (200m) oraz sztafety (4x200m) odbędą się 22 sierpnia 2015.

Jeśli przewidywane na podstawie prognoz krótkoterminowych warunki na morzu 22.08.2015 będą zbyt trudne, Maraton Hel-Gdynia rozegrany zostanie 21 lub 23.08.2015.

Jesteśmy przekonani, że rozszerzona formuła zawodów będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla kibiców zgromadzonych na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni oraz dla samych uczestników.

Od początku istnienia imprezy chcieliśmy by spełniała dwojaką funkcję. Zależy nam na wysokim poziomie sportowym, który pozwoli uczestniczkom Maratonu Hel – Gdynia pokonać ten trudny dystans w jak najkrótszym czasie. Jednocześnie chcemy by mogli w niej brać udział nie tylko zawodowcy ale wszyscy, którzy chcą zmierzyć się z morzem. Wierzę, że formuła zawodów, jaką w tym roku proponujemy pozwoli wszystkim kochającym pływanie znaleźć w Gdyni miejsce dla siebie – powiedział Krzysztof Szymborski Prezes Bałtyckiego Terminala Kontenerowego.

Przy przyjmowaniu zawodników obowiązuje zasada kolejności zgłoszeń, dlatego warto jak najszybciej zarejestrować się TUTAJ  i uiścić opłatę startową potwierdzającą zgłoszenie. 

WAŻNE: Członkowie rodziny i podopieczni zawodników startujących w wyścigu OPEN NIE PŁACĄ za udział w wyścigu dla dzieci SPLASH.

Sponsorem głównym wydarzenia jest Bałtycki Terminal Kontenerowy a kancelaria CMS Cameron McKeena LLP jest fundatorem premii lotnych podczas maratonu Hel – Gdynia. Za organizację zawodów odpowiada SJ Consulting.

Patronami honorowymi maratonu są: Ministerstwo Sportu, Wojciech Szczurek – Prezydent Gdyni oraz Klemens Kohnke – Burmistrz Helu.

Patronami medialnymi zawodów są: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Namiary na Morze i Handel oraz www.tromiasto.pl.

Organizację maratonu wspierają: Urząd Miasta Gdyni, Urząd Miasta Helu, Polski Związek Pływacki, Formoza RIB, Hotel Nadmorski oraz firma Arena.

 

Więcej informacji: www.bctgdyniamarathon.pl

FB: https://www.facebook.com/KochamPlywanieBCTGdyniaMarathon

TT: https://twitter.com/KochamPlywanie

 

***

BCT Gdynia Marathon to cykliczne, coroczne zawody pływackie, nawiązujące do tradycji odbywających się w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych maratonów zlokalizowanych na wodach otwartych Zatoki Puckiej. W zawodach regularnie biorą udział olimpijczycy oraz medaliści Mistrzostw Świata i Europy. Wydarzenie jest co roku wysoko oceniane przez międzynarodowe środowisko pływackie co poskutkowało nominacją do nagrody Performance of the Year przyznawanej przez World Open Water Swimming Association. Sponsorem głównym zawodów jest Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni.  

 

 

———————————————-

źródło: informacja prasowa bctgdyniamarathon

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *