Taką skomplikowaną oficjalną nazwę miały bowiem zawody, znane jako Gdyńska Mila Nurkowa. Organizatorem imprezy, jak co roku był Morski Klub Płetwonurków „Flota” Gdynia. Wyścigi odbywały się na dystansie od 1000 do 2000 m w zależności od kategorii wiekowej uczestników

Dystans 1000 m najszybciej pokonał zawodnik poznańskiego UKS „CityZen” Jan Stachecki, który potrzebował na to 9:24 min. Dało mu to zwycięstwo w kategorii „Młodzik” 12-13 lat. Wśród dziewcząt w tej kategorii triumfowała Magdalena Majewska z UKS „Manta” Kościerzyna, z czasem o ponad minutę gorszym.

W grupie „Dzieci” 11 lat i młodsi najlepsza wśród dziewcząt była Maria Dyś, reprezentująca gdyński MKP „Flota”, a wśród chłopców zwyciężył reprezentant OSN „Amfiprion” Olecko Igor Wieloch.

Dystans 1000 m mieli też do pokonania oldboje i tu najlepszy okazał się najmłodszy z nich Ireneusz Stachecki z UKS „CityZen” Poznań.

Dwukrotnie dłuższą odległość mieli do pokonania zawodnicy startujący w kategoriach „Junior 14-15 lat”, „Junior starszy 16-17 lat” i „Senior 18-40 lat”. W pierwszej z tych kategorii najszybszą wśród dziewcząt była Agata Kubik, a wśród chłopców Kacper Bielski, oboje z MKP „Flota” Gdynia. Najlepszą „Juniorką starszą” została Marcela Wojciechowska z Olecka, a „Juniorem starszym” – reprezentant GKP „Neptun” Gdańsk, Damian Kiryluk.

W kategorii seniorów najlepsi byli Agata Biernacka z MKP „Flota” i toruńczyk Maciej Rudziński, który 2 km pokonał w czasie 20:41 min.

Klasyfikację zespołową wygrał MKP „Flota” Gdynia, przed OSN „Amfiprion” Olecko i UKS „Manta” Kościerzyna.

Przyznano również wyróżnienia specjalne, wśród nich dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Najmłodszą okazała się gdynianka 9-letnia Maria Dyś, a najstarszym, także reprezentant MKP „Flota” 73-letni Tadeusz Wardziukiewicz.

Pełne wyniki 

 

Na stronie internetowej zawodów ukazał się komunikat, w którym czytamy m.in.:

Za trud i ciężką pracę dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację zawodów sportowych VII MP PTTK – VII Mistrzostw Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach i za wielkie serca zawodników, którzy startowali w zawodach składam wszystkim gorące i serdeczne podziękowania.
Uwzględniając frekwencję, życzliwość i współpracę wspólnie uczyniliśmy tę dyscyplinę sportową „pływanie w płetwach” wielką i wspaniałą. 

DZIĘKUJĘ.
Krzysztof Saracen  

 

 

Ziemowit BUJKO

Foto: autor

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *