8:0 prowadzą przyjezdni, a gra Arki powoduje u kibiców ból zębów. Nie wiadomo, czy to lekceważenie przeciwnika, czy też oznaki kryzysu.

Na szczęście w doliczonym czasie pierwszej połowy przykłada Rafał Kwiatkowski, podwyższa skutecznie Dawid Banaszek i przed zejściem do szatni przewaga gości wynosi już tylko jeden punkt.

Jak przyznał po meczu trener Maciej Stachura w szatni padło nieco mocnych męskich słów. Cel jednak uświęca środki, najważniejsze, że na drugą odsłonę w żółto-niebieskich barwach wyszedł całkiem inny zespół. Znów oglądaliśmy Arkę taka, jaką chcielibyśmy zawsze oglądać, walczącą, nieustępliwą i dążącą do zwycięstwa.

Już w 42 minucie po akcji po lewej stronie boiska Buldogi zdobyły przyłożenie, ale sędzia uznał, że wcześniej nastąpiło przekroczenie linii bocznej i akcji nie zaliczył. W dwie minuty potem wszystko odbyło się już zgodnie z przepisami, gdy arkowcy doturlali młyn do linii końcowej, a dzieła dopełnił Kwiatkowski.

W 55 minucie piękną akcję Buldogów rozpoczętą od młyna, po przerzucie na lewą flankę wieńczy przyłożeniem wbiegający Mateusz Plichta, w 10 minut później hat-tricka kompletuje Kwiatkowski, dając Arce punkt bonusowy.

Pod koniec meczu w szeregi Buldogów wkradła się pewna dekoncentracja, która spowodowała zdobycie przez gości dwóch przyłożeń, a w samej końcówce po nieudanej próbie wyrównania z karnego piłkę przechwytują gdynianie, trafia ona do Jacka Wojaczka, weterana żółto-niebieskich, który ustala wynik spotkania.

Za tydzień te same zespoły spotkają się w finale w walce o złoty medal Mistrzostw Polski i błędy, które popełnili arkowcy, nie mogą się powtórzyć.

Rugby Club Arka Gdynia – Master Pharm Budowlani Łódź 31:23 (7:8)

Punkty Arka: Kwiatkowski 15, Wojaczek 5, Banaszek 6, Plichta 5.

Punkty Budowlani: Karpiński 5, Sokhadze 8, Matyjak 5, Kozakiewicz 5.

Arka Gdynia: Kwiatkowski Rafał, Wojaczek Jacek, Bysewski Radosław, Podolski Daniel, Lomakin Oleksandr, Grabowski Władysław, Bartoszek Mateusz, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Plichta Mateusz, Szrejber Rafał, Zaradzki Wiktor, Simionkowski Kamil, Stępień Tomasz oraz Bojke Piotr, Zdunek Arkadiusz, Korbolewski Krzysztof, Szyc Mateusz, Dąbrowski Mateusz.

Budowlani Łódź: Kościelski Bartosz, Pędziwiatr Paweł, Grabski Paweł, Urbaniak Marcin, Karpiński Piotr, Majcher Cypiran, Stępień Paweł, Chkhikvadze Nika, Abashidze Mindia, Sokhadze Teimuraz, Orłowski Maciej, Grabowski Marek, Kaniowski Dariusz, Matyjak Mateusz, Kozakiewicz Tomasz oraz Rowiński Maciej, Szulc Krzysztof, Kowalewski Emil, Szczukocki Bartłomiej, Żórawski Łukasz, Plich Dominik, Similski Rafał, Wilczyński Maciej.

Sędziowie: Giroud, Jasiński, Szczepański

Widzów: 500

Ziemowit BUJKO

{gallery}articles/20150628R{/gallery}

One thought on “Buldogi zakończyły rekordowy sezon zasadniczy. Pozostaje wygrać finał!”