Dopiero ostatni mecz i ostatnia minuta zdecydowały, że to gospodarze zdobyli złote medale. To właśnie przytoczony powyżej mecz, zdecydował o triumfie Arki nad IFK Haninge Stockholm,w całych zawodach, mimo, że na boisku padł remis 3:3. Arkowcy mieli po prostu lepszy stosunek bramek. Najlepszym zawodnikiem został Szymon Czyż, najlepszym strzelcem Mateusz Młyński – Arka Gdynia, autor 13 goli, natomiast najlepszym goalkeeperem wybrano Filipa Komovski’ego – IFK Haninge.

Wcześniej Arka’2001 jak burza przeszła przez eliminacje gromiąc najpierw 8:1 drużynę „Myśliwca” Tuchomie, następnie 22:1 deklasując „Piasta” Człuchów i wygrywając 2:1 z Bałtykiem Gdynia zajęła pierwsze miejsce w grupie B.

Zawodnicy szwedzcy mieli liczniejszą grupę i rozegrali w tej fazie jeden mecz więcej. Najpierw rozprawili się 8:0 z AP Dąbrowa Gdynia, następnie pokonali Bałtyk Koszalin 3:2, rozbili 9:0 Sztorm Mosty, a w ostatnim meczu grupowym odprawili 4:1 młodszą drużynę Arki (rocznik 2002).

W fazie finałowej arkowcy byli skuteczniejsi od swoich rywali ze Szwecji i nastrzelali przeciwnikom więcej bramek. 3:0 z Bałtykiem Koszalin i 9:1 z Bałtykiem Gdynia, przy remisie z młodymi Szwedami dało zespołowi Arki’2001 zwycięstwo w turnieju i upragniony puchar. Przybysze zza Bałtyku pokonali drużyny o tych nazwach: z Gdyni 2:0 z Koszalina 4:0. Było to jednak za mało na wyjątkowo skutecznych gospodarzy, którzy łącznie w całym turnieju zaaplikowali swoim wszystkim rywalom 47 bramek, tracąc siedem.

 

 

————————————

źródło i foto: www.si-arka.gdynia.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *