a w tym roku, po wygraniu we wspaniałym stylu rywalizacji w województwie pomorskim, w finale krajowym zajęły ostatnie – szesnaste miejsce. W zasadzie można mówić o klęsce gospodarzy, bowiem również ostatnie, szesnaste miejsce zajęli chłopcy z gdańskiego Gimnazjum nr 12.

Zakończyła się 17. edycja Coca-Cola Cup. Wielki finał krajowy zakończył się zwycięstwem chłopców z Legnicy oraz dziewcząt z Łodzi. Najlepsze drużyny turnieju w nagrodę pojadą na obóz treningowy do Madrytu.

Emocje były ogromne aż do ostatnich sekund finału krajowego Coca-Cola Cup. W ostatnim meczu tegorocznego turnieju, o zwycięstwo w klasyfikacji chłopców, walka była niezwykle wyrównana. Gimnazjum nr 3 z Legnicy prowadziło z Gimnazjum Miejskim nr 1 z Mińska Mazowieckiego już 2:0, ale ambitni reprezentanci Mazowsza doprowadzili do wyrównania. W dogrywce tempo meczu było niesamowite, ale rozstrzygnięcie nie zapadło i zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W nich bohaterem był Michał Piotrowski, bramkarz zespołu z Legnicy. Bronił doskonale w całym finale krajowym, a w rzutach karnych najpierw obronił strzał jednego z rywali, a potem skutecznie egzekwował ostatniego karnego, dając zwycięstwo swojej drużynie. Chwilę później utonął w objęciach kolegów.

Co za emocje! To najwspanialsza chwila w mojej dotychczasowej przygodzie z piłką. Było bardzo ciężko, najpierw w finale wojewódzkim, a potem w krajowym. Cieszę się, że udało mi się przesądzić o zwycięstwie. Dziękuję moim kolegom z zespołu, którzy byli wspaniali, a także kibicom, którzy nas wspierali oraz trenerom, dzięki którym odnieśliśmy to zwycięstwo – powiedział bohater meczu finałowego, wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

W finale dziewcząt doszło do solidnej strzelaniny. Już po kilkudziesięciu sekundach meczu na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi. Gimnazjum w Istebnej próbowało się odgryzać, ale ataki łodzianek były nie do zatrzymania. Dwa z tych ataków przyniosły efekt, a mając trzybramkowe prowadzenie, zawodniczki SMS długo kontrolowały mecz. W końcówce jeszcze do głosu doszły ambitne gimnazjalistki ze Śląska i w końcowych sekundach strzeliły na 3:4, ale na wyrównanie zabrakło czasu. Zwycięski puchar trafi do gabloty w łódzkim gimnazjum, a dziewczęta z SMS przeżyją niepowtarzalną piłkarską przygodę podczas czterodniowego obozu treningowego w Madrycie. Dodatkowy powód do dumy ma Magdalena Dragunowicz z Łodzi, najlepsza bramkarka turnieju.

Założyłyśmy sobie, że tu wygramy, i pracowałyśmy na to cały rok. Było ciężko, ale się udało! Jeszcze do mnie nie dotarło, że pojedziemy do Madrytu. Muszę się wykąpać i odpocząć i dopiero w to uwierzę – powiedziała Maja Osińska, kapitanka SMS Łódź.

Niezwykle zacięte były mecze o trzecie miejsce. W kategorii chłopców SMS Łódź prowadził już 3:0, ale Gimnazjum nr 22 z Częstochowy doprowadziło do wyrównania. Tempo było zabójcze, a oba zespoły zamiast na „obronę Częstochowy” postawiły na żywiołowy atak. Zanosiło się na dogrywkę, kiedy częstochowianie strzelili zwycięskiego gola, a fantastyczny pościg od 0:3 do 4:3 dał im brązowe medale. Zawodnikom z Łodzi na osłodę został tytuł króla strzelców dla ich napastnika, Michała Górala. Z kolei w kategorii dziewcząt zwyciężczynie ubiegłorocznej edycji turnieju, Gimnazjum 48 z Warszawy, zmierzyły się z reprezentantkami województwa kujawsko-pomorskiego: zawodniczkami z Niepublicznego Gimnazjum w Gołkowie. Walka była bardzo zacięta, jednak minimalnie lepsze okazały się obrończynie tytułu, które wygrały 2:0 i zabrały brązowe medale do Warszawy. Razem z nimi pojechała też nagroda dla królowej strzelczyń, którą otrzymała Agata Kucharska z Gimnazjum nr 48.

Zwycięzcy Coca-Cola Cup otrzymają wyjątkową nagrodę: wyjazd na czterodniowy obóz treningowy do Madrytu, gdzie pod okiem profesjonalnych trenerów będą szlifować swoje piłkarskie umiejętności na obiektach dziesięciokrotnego zdobywcy Pucharu Europy i Ligi Mistrzów.

Wielki finał krajowy miał wyjątkową oprawę. Decydujące mecze były rozgrywane na boisku z naturalną murawą, specjalnie na tę okazję postawionym na Targu Węglowym w Gdańsku, a przylegająca do niego trybuna wypełniła się kibicami. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Robert Lewandowski, ambasador Coca-Cola Cup, który spotkał się ze wszystkimi finalistami i dopingował ich do dobrej gry. Dobre rady przekazywał także czterokrotny Mistrz Olimpijski Robert Korzeniowski, a znakomitą zabawę zapewniła Margaret, grając energetyczny koncert.

Przez cały dzień dostępna była Strefa Aktywnego Życia, pełna atrakcji, zabaw i sportowych wyzwań. Zarówno zawodnicy, jak i dopingujący ich kibice mogli dowiedzieć się, jak żyć zdrowo i aktywnie na co dzień oraz próbowali swoich sił w różnych zabawach i dyscyplinach sportowych.

 

 

Klasyfikacja końcowa Coca-Cola Cup 2015 w kategorii chłopców:

 1. Gimnazjum nr 3 z Legnicy

 2. Gimnazjum Miejskie nr 1 z Mińska Mazowieckiego

 3. Gimnazjum nr 22 z Częstochowy

 4. Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Łodzi

 5. Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Poznaniu

 6. Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku

 7. Zespół Szkół Publicznych na 1 ze Skarżyska-Kamiennej

 8. Publiczne Gimnazjum z Filipowa

 9. Gimnazjum nr 12 w Olsztynie

 10. Gimnazjum nr 16 z Lublina

 11. Gimnazjum Sportowe nr 1 w Szczecinie

 12. Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Krośnie

 13. Gimnazjum nr 2 ze Wschowy

 14. Gimnazjum nr 7 w Grudziądzu

 15. Gimnazjum nr 2 w Bochni

 16. Gimnazjum nr 12 w Gdańsku

   

   

Klasyfikacja końcowa Coca-Cola Cup 2015 w kategorii dziewcząt:

 1. Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Łodzi

 2. Gimnazjum w Istebnej

 3. Gimnazjum nr 48 w Warszawie

 4. Niepubliczne Gimnazjum w Gołkowie

 5. Gimnazjum nr 1 z Boguszowa-Gorc

 6. Gimnazjum Publiczne Nurzec-Stacja

 7. Gimnazjum nr 9 z Lublina

 8. Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku

 9. Gimnazjum Węgorzewo

 10. Gimnazjum im. Św. Maksymiliana Kolbe z Gnojnicy Dolnej

 11. Zespół Szkół w Sobolowie

 12. Gimnazjum w Łopusznie

 13. Gimnazjum Szkoła Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Koninie

 14. Publiczne Gimnazjum w Dębnie

 15. Gimnazjum Stare Kurowo

 16. Pierwsze Społeczne Gimnazjum Gdynia

Coca-Cola Cup to najstarszy i jeden z największych piłkarskich turniejów młodzieżowych w Polsce. Rozgrywany nieprzerwanie od 17 lat, co roku angażuje około 40 000 gimnazjalistów z całego kraju. Rozgrywkom kibicują tysiące widzów w całej Polsce. W tegorocznej edycji wzięło udział 3948 zespołów – to rekord turnieju w obecnej formule, czyli odkąd Coca-Cola Cup jest skierowany wyłącznie do gimnazjalistów.

Jednym z głównych założeń strategii firmy Coca-Cola jest promocja aktywności fizycznej, zachęcanie ludzi do ruchu oraz wspieranie walki z epidemią otyłości na świecie. Coca-Cola Cup jest jednym z wielu elementów realizacji tych założeń. Innym przykładem jest program Lider Animator – Obudź Swoje Ciało, inspirujący lokalne społeczności, w tym młodzież, do aktywnego życia. W ponad 100 krajach na całym świecie Coca-Cola jest zaangażowana w przeszło 250 programów promujących sport i aktywność fizyczną. Ambicją firmy jest zaktywizowanie 100 milionów ludzi na całym świecie do 2020 roku.

Więcej informacji o turnieju można znaleźć na www.cocacolacup.pl oraz na oficjalnym profilu na Facebooku www.facebook.com/copacocacolapolska.

Partnerem technicznym turnieju jest firma Zina oraz Grupa LuxMed i Subway. Wielki finał został zorganizowany we współpracy z Miastem Gdańsk

 

 

—————————————————

źródło i foto: materiały prasowe turnieju Coca Cola Cup’2015

By kkorpas

3 thoughts on “Raz na wozie, raz pod wozem, ostatnie miejsce gdynianek w finale Coca Cola Cup!”
 1. Быстромонтируемые здания – это актуальные конструкции, которые отличаются большой скоростью установки и мобильностью. Они представляют собой сооружения, заключающиеся из эскизно сделанных составляющих или модулей, которые способны быть скоро установлены на участке строительства.
  Стоимость здания из сэндвич панелей калькулятор располагают податливостью а также адаптируемостью, что позволяет просто менять и адаптировать их в соответствии с запросами заказчика. Это экономически эффективное и экологически долговечное решение, которое в последние годы приобрело маштабное распространение.

 2. Прогон сайта с использованием программы „Хрумер” – это способ автоматизированного продвижения ресурса в поисковых системах. Этот софт позволяет оптимизировать сайт с точки зрения SEO, повышая его видимость и рейтинг в выдаче поисковых систем.

  Хрумер способен выполнять множество задач, таких как автоматическое размещение комментариев, создание форумных постов, а также генерацию большого количества обратных ссылок. Эти методы могут привести к быстрому увеличению посещаемости сайта, однако их надо использовать осторожно, так как неправильное применение может привести к санкциям со стороны поисковых систем.

  Прогон сайта „Хрумером” требует навыков и знаний в области SEO. Важно помнить, что качество контента и органичность ссылок играют важную роль в ранжировании. Применение Хрумера должно быть частью комплексной стратегии продвижения, а не единственным методом.

  Важно также следить за изменениями в алгоритмах поисковых систем, чтобы адаптировать свою стратегию к новым требованиям. В итоге, прогон сайта „Хрумером” может быть полезным инструментом для SEO, но его использование должно быть осмотрительным и в соответствии с лучшими практиками.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *