W tym roku finał krajowy odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku, na Targu Węglowym, a gdynianki, jako reprezentantki Trójmiasta będą niejako poniekąd znów występować w charakterze gospodarza.

Finał wojewódzki Coca-Cola Cup, który odbył się też w Gdańsku, wyłonił najlepsze drużyny województwa pomorskiego w tegorocznej edycji turnieju. Zwycięzcy w kategorii chłopców i dziewcząt będą reprezentować swój region w wielkim finale krajowym, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku. 

Wśród dziewcząt Pierwsze Społeczne Gimnazjum  Gdynia nie miało żadnej konkurencji. Dominacja gdynianek była absolutna, od pierwszego meczu wygranego 11:0, aż po spotkanie finałowe, w którym trafiły na rywalki z Gimnazjum Publicznego Luzino. Oba zespoły spotkały się już w grupie i wówczas dziewczyny z Gdyni wygrały 6:1. W finale już nie było tak jednostronnie – do przerwy żadna bramka nie padła, w czym duża zasługa obu bramkarek, głównie Julii Damps z Luzina, wybranej najlepszą bramkarką finału wojewódzkiego. W drugiej połowie gole w końcu się posypały, a strzelanie zaczęły gdynianki. Dziewczęta z Luzina było stać tylko na gola honorowego i spotkanie zakończyło się zwycięstwem obrończyń tytułu 4:1. 

Zwykle gram w obronie, ale w meczu finałowym musiałam zastąpić kontuzjowaną bramkarkę. Podobnie było rok temu, kiedy też z konieczności stałam w bramce. Wtedy obwiniałam się za utratę gola, który zadecydował o naszej porażce, i bardzo to przeżyłam. Masakra! Tym razem jednak liczymy na wygraną w finale krajowym, w końcu musi się udać – powiedziała Wiktoria Krygier ze zwycięskiego zespołu z Gdyni. 

Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z Zespołu Szkół Ugoszcz, zaś królową strzelczyń została ich zawodniczka, Paulina Kapeluch

W rywalizacji chłopców w meczu finałowym doszło do derbów Gdańska – między gimnazjami nr 29 i 12. Walka była zacięta, a mecz niezwykle wyrównany. Pierwszy gol padł na początku drugiej połowy w zamieszaniu podbramkowym, a strzeliła go „dwunastka”. Wkrótce zawodnicy z Gimnazjum nr 29 wyrównali, na co jednak ich rywale natychmiast odpowiedzieli kolejnymi dwoma golami. Wydawało się, że wynik jest już przesądzony, ale w ostatnich dwóch minutach Gimnazjum nr 29 zdobyło dwie bramki i doprowadziło do dogrywki. W tej znów „dwunastka” objęła prowadzenie, na co jej rywale odpowiedzieli wyrównującym golem w ostatnich sekundach. W rzutach karnych jednak dwa pudła gimnazjalistów z Gimnazjum nr 29 dały zwycięstwo gdańskiemu Gimnazjum nr 12

Najlepszym bramkarzem został Dawid Studziński z trzeciej drużyny pomorskiego finału wojewódzkiego Coca-Cola Cup 2015 – Gimnazjum Sportowego nr 1 Nowy Dwór Gdański. Królem strzelców zaś został Bartłomiej Merchel z gdańskiego Gimnazjum nr 29. 

Następne wyzwanie, przed którym staną gimnazjaliści z Trójmiasta to krajowy finał, który odbędzie się 20 czerwca w Gdańsku. Zmierzą się w nim najlepsze drużyny tegorocznej edycji – po szesnastu triumfatorów finałów regionalnych w kategorii chłopców i dziewcząt. Stawką będzie tytuł najlepszej drużyny Coca-Cola Cup 2015 oraz nagroda specjalna: czterodniowy obóz treningowy w Madrycie pod okiem profesjonalnych trenerów. 

Cieszę się, że rozgrywki wojewódzkie Coca-Cola Cup na Pomorzu stały na bardzo wysokim poziomie. Zwycięzcom finału regionalnego życzę powodzenia w finale krajowym. Emocji z pewnością nie zabraknie, bo podczas wielkiego finału obejrzymy rywalizację absolutnie najlepszych spośród niemal 40 000 gimnazjalistów, którzy wzięli udział w tegorocznym Coca-Cola Cup – powiedziała Anna Solarek, kierownik ds. projektów sportowych w Coca-Cola Poland Services. 

Oprócz emocji piłkarskich, potu i łez wylanych na boisku, nie brakowało też dobrej zabawy. Przez cały czas trwania finału wojewódzkiego dostępna była Strefa Aktywnego Życia, pełna atrakcji, zabaw i sportowych wyzwań. Zarówno zawodnicy, jak i dopingujący ich kibice mogli dowiedzieć się, jak żyć zdrowo i aktywnie na co dzień, próbowali swoich sił w różnych zabawach i dyscyplinach sportowych, a także naśladowali Roberta Lewandowskiego – piłkarskie tricki ambasadora Coca-Cola Cup były wyświetlane na ekranie. 

Podobne atrakcje będą czekały na wszystkich odwiedzających już za kilka dni, podczas finału krajowego Coca-Cola Cup. 20 czerwca na Targu Węglowym w Gdańsku stanie boisko z naturalną trawą i trybuną dla kibiców oraz Strefa Aktywnego Życia. W tak wyjątkowej scenerii odbędą się decydujące mecze tegorocznej edycji Coca-Cola Cup, okraszone w dodatku wyjątkową atrakcją – koncertem gwiazdy wieczoru, Margaret. Finał krajowy uświetni swoją obecnością także Robert Lewandowski, ambasador Coca-Cola Cup.   

By kkorpas

One thought on “Gdyńskie gimnazjalistki ponownie najlepsze w województwie!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *