Te bramki właściwie rozstrzygnęły losy meczu, który na początku wcale nie był tak jednostronny, jak wskazywałby wynik. Górnik mógł wyjść na prowadzenie w 12 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z rąk wypuściła Anna Szymańska ale obrończynie Medyka w porę zażegnały zagrożenie. Dwie minuty później Gabriela Grzywińska wybiła piłkę spod nóg wychodzącej na dobrą pozycję Anny Żelazko. W pierwszych minutach meczu Górnik radził sobie nawet dobrze. Nadszedł jednak kwadrans Ewy Pajor. Najpierw z rzutu wolnego dośrodkowała Ewelina Kamczyk, a Pajor uprzedziła Klaudię Kowalską i było 1:0. W odpowiedzi Katarzyna Daleszczyk mogła wyrównać, ale jej strzał skutecznie sparowała Szymańska. W trzy minuty kolejnymi bramkami sprawę załatwiła Pajor, a w 37 minucie dzieła dokończyła Anna Gawrońska, która otrzymała podanie od Kamczyk, następnie przelobowała Kowalską.

W drugiej połowie koninianki nie wysilały się zbytnio, grały bardzo uważnie i oszczędnie. Łęcznianki częściej zapuszczały się z piłką na połowę rywalek, ale niewiele z tego wynikało. W końcówce meczu wynik ustaliła piłkarka, która prawie 20 lat związana jest z konińskim klubem, Marta Woźniak. Obrończynie trofeum spokojnie doprowadziły mecz do końca, nie pozwalając na wzrost emocji.

Medyk wygrał ten finał w efektownym stylu, już po 31 minutach nie pozostawiając złudzeń, kto jest lepszy. Miał przewagę w posiadaniu piłki a także w ilości i jakości przeprowadzanych akcji. Zwyciężając w Gdyni zdobył jednocześnie swój trzeci z rzędu a szósty Puchar Polski w historii. Wygrywając puchar medyczki skompletowały dublet, potwierdzając swoją dominację w futbolu kobiecym w naszym kraju.

Zawody miały godną oprawę, przed meczem usłyszeliśmy hymn Polski. Szkoda tylko, że ten pokaz rzadko widzianego w Gdyni w Gdyni futbolu kobiecego oglądało jedynie około 400 widzów.

Finał Pucharu Polski
Górnik Łęczna – Medyk POLOMarket Konin 0:5 (0:4)

0:1 Pajor 16′

0:2 Pajor 28′

0:3 Pajor 31′

0:4 Gawrońska 37′

0:5 Woźniak 86′

Górnik: Kowalska (65 Klimek) – Dyguś, Kwietniewska, Hajduk, Huzarewicz (46 Krakowska), Jędrzejewicz (68 Zubczyk), Daleszczyk (58 Jaszek), Guścioa (71 Ivanishyn), Żelazko, Chudzik, Sznyrowska.

Medyk: Szymańska – Matysik, Slavcheva (90 Sobolewska), Grzywińska, Ficzay, Sikora, Balcerzak, Nikolić (46 Pakulska), Pajor (82 Zawiślak), Kamczyk (69 Woźniak), Gawrońska (72 Pilipenko)

Żółta kartka: Dyguś (Górnik)

 

Sędzia: Ewa Augustyn (Gdańsk).

 

Widzów: ok. 400

 

 

Ziemowit BUJKO

 

By kkorpas

20 thoughts on “Medyk Konin ponownie z dubletem!!!”
  1. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.

  2. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.Website Giriş için Tıklayın: asyabahisgo1.com

  3. Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *