19. Metropolitalny Wielki Przejazd Rowerowy (oraz rolkowy i longboardowy)

W tym roku Przejazd będzie posiadał wyjątkową oprawę muzyczną! Po raz pierwszy, na żywo! – w czasie jazdy! – wewnątrz wielotysięcznego peletonu na trasie pomiędzy Gdańskiem a Gdynią Kolibki – oprócz dwóch grup bębniarskich – zagra także kwartet dęty Long Street Brass! O oprawę muzyczną części mobilnej WPR zadba duma reggae’owego Trójmiasta – Pandadread Soundsystem! A na finale WPR w Gdyni Kolibkach – moc muzyki
na wyjątkowym koncercie muzyczno – rowerowym „Rowerowa Metropolia jest
OK”.

Kulminacją 19 WPR będzie wydarzenie finałowe. Po raz pierwszy w historii WPR, odbędzie się ono w Gdyni! W malowniczym Parku w Kolibkach, pamiętającym czasy króla Jana III Sobieskiego – już w niedzielę tysiące rowerzystów będą celebrować swoje święto. Zapraszamy do rowerowego piknikowania – na uczestników 19 WPR czeka ponad 10 tys m2 pięknej łąki, scena koncertowa z nagłośnieniem o mocy 20 tys. watów, multimedialny pokaz na telebimie, rozbudowane zaplecze gastronomiczne, stoiska firm rowerowych i organizacji pozarządowych.

Skoro 19 WPR to święto, nie może zabraknąć niespodzianek i prezentów! Niespodzianki ujawnią się już w niedzielę, za to prezenty – w formie upominków oraz licznych i atrakcyjnych nagród – będzie można m.in. wygrać w licznych konkursach oraz w wielkiej loterii szprychówek – numerowanych kart dostępnych dla uczestników WPR. Największym powodzeniem będzie się cieszył zapewne doroczny, zwariowany konkurs na najlepsze, rowerowe przebranie. Niech moc wyobraźni będzie z wszystkimi uczestnikami!

19 WPR to też okazja do wsparcia tych, którym potrzebna jest nasza pomoc. W tym roku, dzięki wsparciu uczestników WPR, kręcimy kilometry na rowerach w akcji „Rower Pomaga” Fundacji Ekologicznej Arka. W zamian za wykręcone kilometry, fundacja przekaże rowery dla dzieci ze świetlic środowiskowych w Trójmieście. Wręczenie rowerów odbędzie się na finale 19 WPR.

19 WPR w liczbach: Dwa, wielotysięczne, kolorowe peletony, 6 mobilnych oraz 3 stacjonarne systemy nagłośnienia, 8 zespołów muzycznych i blisko 50 muzyków, blisko 4 tys plakatów w całej Metropolii, ponad 90 km łącznej trasy obu peletonów WPR, ok 150 tys km przejechanych łącznie przez uczestników WPR. Tylko 1 (jeden) bohater wydarzenia – rower! – i jego magiczna moc, urok, styl, energia z jazdy i powiew wiatru we włosach.

Informacje ważne dla uczestników WPR wracających w kierunku Tczewa oraz Wejherowa: w dn. 14 czerwca większość pociągów PKP PR w kierunku Tczewa, oraz większość pociągów SKM w kierunku Wejherowa i Gdańska Gł. między godz. 19.00 i 22.00 będzie kursować w wydłużonych składach wagonowych.

Informacje techniczne ważne dla kierowców: prosimy o wyrozumiałość – podczas przejazdu 19 WPR będą pojawiać się czasowe ograniczenia w ruchu. Organizatorzy WPR wraz z pomorską policją zabezpieczającą wydarzenie dokładają wszelkich starań aby zminimalizować utrudnienia. Okresowe spowolnienia ruchu do ok. 15 km/h spodziewane są na trasie DK 91 na odcinku Tczew – Gdańsk w godzinach 12:20 – 14:50 oraz na trasie DK 6 na odcinku Wejherowo – Gdynia w godzinach 13:20 – 15:50. Na głównej trasie Trójmiasta (Podwale Grodzkie, Błędnik, al. Zwycięstwa i al Grunwaldzka w Gdańsku, al. Niepodległości w Sopocie oraz 10 Lutego, Władysława IV i al. Zwycięstwa w Gdyni) spowolnienia i chwilowe zatrzymania ruchu spodziewane są w godzinach od ok. 15:30 do ok. 17:10.

Więcej…

 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.