Dwa emocjonujące, bardzo w równane spotkania obejrzeli w sobotę kibice rugby w Trójmieście. W pierwszym meczu Ogniwo uległo Budowlanym Łódź 21-26. W drugim Lechia przegrała z Arką 30-31.

Obydwie drużyny przystąpiły do sobotniego meczu w osłabionych składach. W gdyńskiej drużynie z powodu kontuzji pauzują: Łukasz Szostek i Karol Perzak. Natomiast gospodarze nadal nie mogą skorzystać z zawodników zdyskwalifikowanych: Rafała Witoszyńskiego i Macieja Panasiuka, a tylko na ławce rezerwowych miejsce zajął Rafał Kwiatkowski, który leczył ostatnio uraz stawu skokowego. Ponadto w składzie biało-zielonych zabrakło Piotra Jurkowskiego, Enelico Fa’atau i kontuzjowanego Dawida Lorentowicza.

Do przerwy minimalnie lepsi byli gospodarze, ale w drugiej połowie Arka odrobiła straty i okazała się być lepsza o jedno oczko

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 30:31 (22:18)

Punkty Lechia: Janeczko 15 (P, 2pd, 2K) Płonka 10 (2P), Popławski 5 (P)

Punkty Arka: Banaszek 11 (pd, 3K), Rakowski 10 (2P), Kwiatkowski 5 (P), Zdunek 5 (P)

Lechia: Kacprzak, Buczek (Wenta), Kaszuba, Dąbkiewicz, Doroszkiewicz, Płoński (Olszewski), Płonka, Wantoch-Rekowski, Janeczko, Popławski, Piszczek, Wilczuk, Rokicki, Zajkowski (Bracik), Narwojsz

Arka: Bojke, Wojaczek, Bysewski, Zdunek, Podolski, Kwiatkowski (Korbolewski), Grabowski, Dąbrowski, Szyc, Banaszek, Rakowski, Szrejber, Zaradzki