Powrót Tokarskiej do Sopotu był jednym z głośniejszych transferów minionego sezonu. Po wywalczeniu z Atomówkami mistrzostwa Polski i kolejnych dwóch latach spędzonych odpowiednio w zespole z Dąbrowy Górniczej oraz we włoskiej ekipie Igor Gorgonzola Novara, gdańszczanka powróciła do Sopotu pod skrzydła włoskiego szkoleniowca, Lorenzo Micellego.

Rok temu, kiedy Maja wracała do naszego zespołu po dwóch latach przerwy, mówiliśmy, że szykuje się bardzo mocne zestawienie środkowych. Sezon pokazał, że trener mógł liczyć na każdą z zawodniczek tej formacji, a Maja nie tylko na siatce, ale też na zagrywce była wzmocnieniem naszej drużyny. Po dobrym sezonie poza powołaniem do reprezentacji Polski otrzymała także sporo konkurencyjnych ofert, ale postanowiła zostać z nami, co ogromnie mnie cieszy, bo pasuje do naszego zespołu. Teraz trzymamy kciuki za jej dobry występ w drużynie narodowej – mówi prezes klubu, Roman Szczepan Kniter.

Pozostanie Tokarskiej będzie niewątpliwie sporym atutem wicemistrzyń Polski. Środkowa drużyny narodowej należy bowiem do tych siatkarek, które niezależnie od tego czy rozpoczynają mecz w wyjściowej „szóstce”, czy też mają pomóc zespołowi w charakterze zmienniczek, równie zmotywowane odnajdują się w każdej z tych ról. Między innymi to właśnie nastawienie sprawiło, że Tokarska – dwukrotnie nagrodzona statuetkami MVP – w minionym sezonie odegrała znaczącą rolę w dotarciu do finałów Pucharu CEV, mistrzostw Polski oraz wywalczeniu krajowego pucharu.

Obecnie Tokarska przygotowuje się wraz z kadrą narodową do zbliżających się Igrzysk Europejskich. W połowie przyszłego tygodnia biało-czerwone mają rozegrać pierwsze sparingi ze Szwajcarkami, a później także z Niemkami. Pomimo męczącego sezonu sopocka środkowa jest w pełni zdrowa i deklaruje olbrzymią motywację do walki o przywrócenie reprezentacji Polski dawnej świetności.

 

————————————–

źródło: www.atomtrefl.pl, tekst Katarzyna WIRKOWSKA

Foto: Piotr HIMEL

 

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *