W Gdyni rozegrano turniej polskiej ligi lacrosse’a. Drużyny w nim startujące walczyły o awans do pierwszej ligi. Gospodarze turnieju: Korsarze Trójmiasto nie mieli już szans na promocję, ae ne odpuszczali w meczach z dwoma pretendentami. Pierwszy mecz przeciwko Ravens Łódź przegrali 5:13, ale w drugim wygraną 5:4 ich rywalom – Legionowi Katowice dał dopiero „złoty gol” w dogrywce.

Rafał Darewicz – Wynik nie cieszy, tak wysoko jeszcze z Ravensami nie przegraliśmy. Podsumowuje to trochę nieudany sezon. Poprzedni sezon był dla nas dużo lepszy, mimo że był to nasz debiut. W tym sezonie fajnie zaczęliśmy. Po dwóch turniejach byliśmy nawet liderem tabeli, ale w przerwie zimowej nasz skład się mocno osłabił.

Gdyński turniej zakończył rozgrywki Polskiej Ligi Lacrosse 2, rozgrywki, które w tym sezonie wywoływały jeszcze więcej emocji niż poprzednio, bowiem stawką był bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Pomimo porażki gospodarzy debiut lacrosse’a w Gdyni wypadł pozytywnie i udanie.

Ostatecznie awans do PLL wywalczyła sobie ekipa Ravens Łódź, która w decydującym turnieju, odniosła dwa zwycięstwa i tym samym przypieczętowała swój udział w elicie. Aż do spotkań w Gdyni, kwestia awansu pozostawała otwarta, bowiem na dwie kolejki przed końcem, oprócz zespołu z Łodzi, 18 punktów na swoim koncie miał także AZS Legion Katowice.

Po dwóch pierwszych meczach turnieju, nadal niewiele było wiadomo i o awansie miało zdecydować dopiero bezpośrednie spotkanie.

Pierwsza kwarta finałowego pojedynku była niezwykle wyrównana i wydawało się, że będziemy świadkami dramatycznego boju do ostatnich minut. Już jednak w drugiej odsłonie Ravens Łódź zaatakowali, nie pozostawiając Legionowi żadnych złudzeń. Mecz był popisem umiejętności Mateusza Antczaka, który z murawy schodził bogatszy o osiem bramek i to właśnie jego dyspozycja przesądziła o końcowym wyniku. Dotychczasowy lider, AZS Legion Katowice ostatecznie musi zadowolić się drugim miejscem w lidze.

Dla jednych sezon 2014/15 był powodem do radości, dla drugich przyczyną smutku, a dla kolejnych mocnym rozczarowaniem. Niemniej jednak, każda z drużyn przed nową kampanią ma ten sam cel – wrócić do gry jeszcze silniejsza.

Lacrosse (fr. la crosse – zakrzywiony kij): – kanadyjski sport narodowy, pochodzenia indiańskiego. Rozgrywany na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu za pomocą specjalnego kija, piłki w bramce przeciwnika. W latach 1904 i 1908 konkurencja olimpijska. Uznawany za pierwowzór hokeja na lodzie.

Korsarze Trójmiasto Lacrosse Club: – jedyna na Pomorzu drużyna lacrosse, założona w 2012 roku, występująca w Polskiej Lidzie Lacrosse 2.