Na powyższej fotografii maskotka Panthers przegryza szyję gdyńskiemu Jardkowi, co symbolicznie ilustruje tytuł tego tekstu. Mecz rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. W pierwszej ofensywnej akcji meczu Kyle Israel wykonał długie podanie do Grzegorza Mazura, który zupełnie niepilnowany bez trudu złapał piłkę i wbiegł w pole punktowe Seahawks.

Obrona Jastrzębi przypominała sito. Goście podawali piłkę jak chcieli. Kiedy trafiała ona do Israela pole punktowe gospodarzy było zagrożone. W pierwszej połowie przyjezdni wykonali podobne akcje jeszcze dwukrotnie. Oba przyłożenia były autorstwa Tomasza Dziedzica, który bez problemów łapał kierowane doń podania i zdobywał kolejne punkty, ośmieszając obronę żółto-czarnych.

Niewiele lepiej wglądał atak miejscowych. Nadający ton grze ofensywnej Jastrzębi w dotychczasowych spotkaniach Angelo Pease i Micah Brown zachowywali się na boisku jak pijane dzieci we mgle. Pease próbował co prawda swoich długich biegów, ale niemal natychmiast był powalany przez defensorów Panter. A Brown miał trudności z właściwym czytaniem gry i podejmował nietrafione decyzje. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:20.

Jastrzębie miały też problem z łapaniem kierowanych do nich piłek. W trzeciej kwarcie miejscowi mieli szansę na pierwsze punkty w meczu, ale Tomasz Mechlewicz uderzony przez obrońcę wrocławian zgubił piłkę. Wcześniej zdarzyło się to także m.in. Marcinowi Blumie.

Goście bezwzględnie wykorzystali słabość przeciwnika i w drugiej połowie zadali mu dwa dobijające ciosy. Najpierw uczynił to Tomasz Dziedzic, po podaniu, a jakże – Israela, a w samej końcówce meczu – Marcus Sims. Bardzo dobrze zagrała obrona Panthers, która powstrzymywała wszystkie próby zdobywania terenu przez ofensywę Mistrzów Polski.

Wynik 0:33 ma wymiar historyczny, ponieważ nigdy wcześniej Jastrzębie nie przegrały meczu do zera, tym bardziej na własnym terenie. Zawodnicy Panter, szczególnie ci, którzy grali w sierpniowym SuperFinale potraktowali to zwycięstwo jako rewanż za przegrany tytuł Mistrza Polski.

W tym roku to Wrocław będzie areną SupeFinału i Pantery odważnie deklarują zdetronizowanie gdynian i odzyskanie tytułu dla stolicy Dolnego Śląska.

Krzysztof Tomczak, defensor Panthers: – To było wielkie zwycięstwo i masakra na Seahawks. Zrobiliśmy duży krok w drodze po mistrzostwo. Wysłaliśmy wiadomość do ligi, że jesteśmy najlepsi. Idziemy po tytuł. Mamy świetnych skrzydłowych. Defensywa nie może sobie z nimi poradzić na treningach, a obronę mamy najlepszą w Polsce. Nikt nas nie zatrzyma – 

Daniel Piechnik, koordynator defensywy Seahawks: – Był to pierwszy z naszych trzech meczów z nimi. Nie warto załamywać rąk, tylko trzeba ciężej trenować i wyeliminować błędy które popełniliśmy teraz. Wiedzieliśmy, że Panthers mają tendencję do decydowania się na długie podania, jednak nie poradziliśmy sobie z nimi. Będzie lepiej, bo po kontuzjach powrócą kluczowi zawodnicy. Do pozytywów należy zaliczyć to, że dobrze powstrzymywaliśmy w tym meczu running backa Panter.

 

Kolejny mecz Seahawks przypadnie na 9 maja w Białymstoku, gdzie przeciwnikiem będą tamtejsi Lowlanders, beniaminek PLFA. Dzień później we Wrocławiu Pantery zagrają z Zagłębiem Steelers Interpromex.

 

Seahawks Gdynia – Panthers Wrocław 0:33 (0:13, 0:7, 0:6, 0:7) 

 

I kwarta
0:7 przyłożenie Grzegorza Mazura po 68-jardowej akcji po podaniu Kyle’a Israela (podwyższenie za jeden punkt Dawid Pańczyszyn)
0:13 przyłożenie Tomasza Dziedzica po 21-jardowej akcji po podaniu Kyle’a Israela

II kwarta
0:20 przyłożenie Tomasza Dziedzica po 71-jardowej akcji po podaniu Kyle’a Israela (podwyższenie za jeden punkt Dawid Pańczyszyn)

III kwarta
0:26  przyłożenie Tomasza Dziedzica po 4-jardowej akcji po podaniu Kyle’a Israela

IV kwarta
0:33 przyłożenie Marcusa Simsa po 9-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Dawid Pańczyszyn)

 

MVP meczu:  Tomasz Dziedzic (skrzydłowy Panthers Wrocław)

Widzów: ok. 1000.

 

 

Ziemowit BUJKO

Foto: autor

źródło statystyk: Biuro Prasowe PLFA

By kkorpas

2 thoughts on “Jastrzębie pożarte przez Pantery!”
 1. Быстромонтажные здания: бизнес-польза в каждой детали!
  В современной сфере, где время равно деньгам, скоростройки стали настоящим выходом для предпринимательства. Эти прогрессивные сооружения обладают устойчивость, финансовую экономию и мгновенную сборку, что позволяет им оптимальным решением для разных коммерческих начинаний.
  [url=https://bystrovozvodimye-zdanija-moskva.ru/]Быстровозводимые каркасные здания из металлоконструкций[/url]
  1. Быстрота монтажа: Часы – ключевой момент в бизнесе, и скоро возводимые строения дают возможность значительно сократить время строительства. Это преимущественно важно в сценариях, когда актуально быстро начать вести дело и получать доход.
  2. Финансовая экономия: За счет совершенствования производственных процессов элементов и сборки на площадке, цена скоростроительных зданий часто уменьшается, по отношению к традиционным строительным проектам. Это позволяет сократить затраты и добиться более высокой доходности инвестиций.
  Подробнее на [url=https://bystrovozvodimye-zdanija-moskva.ru/]http://scholding.ru[/url]
  В заключение, быстровозводимые здания – это превосходное решение для бизнес-мероприятий. Они включают в себя молниеносную установку, финансовую выгоду и долговечность, что позволяет им наилучшим вариантом для деловых лиц, имеющих целью быстрый бизнес-старт и получать прибыль. Не упустите возможность сократить затраты и время, прекрасно себя показавшие быстровозводимые сооружения для ваших будущих инициатив!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *