Przyjezdne grały dobrze w obronie i udanie kontrowały. Pozwoliło im objąć w 3 minucie prowadzenie po rzucie Joanny Wagi, które stopniowo powiększały (1:4) Ten stan rzeczy utrzymywał się do 13 minuty, kiedy gdynianki najpierw doprowadziły do remisu, a następnie w trzy minuty pięciokrotnie ukłuły defensywę rywalek, wychodząc na czterobramkowe prowadzenie.

Kolejna seria gdynianek miała miejsce pomiędzy 20, a 24 minutą, kiedy zdobyły one trzy bramki, a Małgorzata Gapska dwukrotnie zatrzymała rywalki na linii siedmiu metrów. Przewaga miejscowych wzrosła wówczas do sześciu trafień (14:8). O czas poprosił trener Startu Antoni Parecki. Zaowocowało to lepszą i skuteczniejszą grą jego zawodniczek, co potwierdziły trzema bramkami w ciągu trzech minut. Ostatecznie do przerwy Start tracił trzy bramki i liczył na odrobienie dystansu po powrocie na parkiet.

Drugą odsłonę gry rozpoczęła Monika Kobylińska, trafiając już po raz piąty w tym spotkaniu. Kiedy na ławkę powędrowała na dwie minuty Emilia Galińska przyjezdne zanotowały serię trzech bramek , co pozwoliło im zbliżyć się do gdynianek na jedno oczko. Na szczęście po zakończeniu kary Galińska dwukrotnie, a raz Aneta Łabuda przywróciły miejscowym przewagę, a po chwili Vistal wykorzystał dwukrotnie karę Moniki Aleksandrowicz (23:18).

Ostatni kwadrans to uważna gra miejscowych, które nie pozwalały Startowi na zbliżenie się na mniej, niż trzy bramki. Vistal do końca kontrolował grę i zasłużenie zwyciężył 31:27. Ostatnią bramkę meczu zdobyła Patrycja Kulwińska. MVP spotkania po stronie Vistalu została oczywiście Małgorzata Gapska, która zanotowała wiele świetnych interwencji i wielokrotnie ratowała swój zespół przed utratą bramki (obroniła m.in. trzy rzuty karne), natomiast po stronie rywalek – Hanna Sądej, zdobywczyni siedmiu bramek. O jedno trafienie więcej dla Vistalu lepsza była Monika Kobylińska, która wyrasta na pierwszą egzekutorkę swojego zespołu.

{youtube}C76f_egvRIk{/youtube}

Drugie spotkanie w serii play-off już jutro, ponownie w Gdynia Arena.

Vistal Gdynia – EKS Start Elbląg 31:27 (16:13)

Vistal: Gapska – Kobylińska 8, Galińska 5, Kulwińska 4, Zych 3, Pawłowska 3, Niedźwiedź 3, Łabuda 2, Janiszewska 2, Gutkowska 1, Andrzejewska, Dorsz, Kozłowska, Zrnec.

Karne: 2/2

Kary: 6 min.

MVP: Małgorzata Gapska

EKS Start: Sielicka, Kędzierska – Sądej 7, Grzyb 4, Żakowska 3, Waga 3, Wolska 3, Kołodziejska 3, Cekala 2, Aleksandrowicz 2, Mielczewska, Kędzierska, Lisewska.