III  Turniej o Puchar Bombardierów z Wybrzeża odbył się tradycyjnie pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka. Wspomniani bombardierzy z Wybrzeża, do tradycji których odwołują się organizatorzy to oczywiście Brunon Bendig i Marian Karolak, ale także  Aleksy Antkiewicz, Zygmunt Chychła, Hubert Skrzypczak, Leszek Kosedowski i Dariusz Michalczewski. Turniej jest dofinansowany ze środków miasta Gdyni.

W zawodach, które odbyły się 21 marca br. w hali UKS Galeon przy ul. Morskiej 89-91 w Gdyni. Wystąpiło blisko 120 pięściarzy reprezentujący  19 klubów z 5 województw: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i oczywiście pomorskiego.

Wyniki najciekawszych walk:

– Karolina Mietka Kontra Elbląg – Anna Góralska Korona Wałcz – 0:3
Łukasz Gryckiewicz Sako Gdańsk – Adrian Stepnowski Bombardier – 3:0
– Paweł Piotrowski Sokół Piła – Adil Aslanow Sako Gdańsk- III TKO  (na zdjęciu)

IV Turniej o Puchar Bombardierów z Wybrzeża odbędzie się 27 czerwca br. w niepowtarzalnej scenerii i atmosferze Skweru Kościuszki w ramach obchodów Święta Morza. W drugiej edycji zawodów wystąpią zwycięzcy poszczególnych walk III Turnieju. Triumfatorzy otrzymają specjalne puchary, medale oraz nagrody rzeczowe.

 

Jarosław RYDZEWSKI

Foto: Ziemowit BUJKO

 

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *