Klubu Sportowego Delfin Gdynia Mateusz Arndt. Podopieczny trenera Przemysława Czoków wymagany limit osiągnął na swoim koronnym dystansie 200 m stylem dowolnym, uzyskując czas 1:48,12 (minimum to: 1:48,74) podczas Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 letnich w Gliwicach. Był to zdecydowanie najlepszy czas na tym dystansie podczas najważniejszej pływackiej imprezy juniorów na krótkiej pływalni w tym roku. Na dwukrotnie dłuższym dystansie 400 m pływak został sklasyfikowany na 4 pozycji, natomiast na 100 m stylem dowolnym, poprawiając rekordy województwa pomorskiego juniorów 17 i 18 letnich czasem 50,22, uplasował się na 7 miejscu.

Tuż za podium znalazły się sztafety chłopców 4×100 m i 4×200 m stylem dowolnym kończąc rywalizację na 5 miejscu. Na pierwszym dystansie do podium zabrakło zaledwie 0,3 sek. Zawodnicy z klubu Delfin pływali w składzie: Mateusz Arndt, Bartosz Ogórek, Mateusz Konopka, Błażej Mańczak, Ernest Zuchowski.

W indywidualnych finałach wystąpili również Bartosz Ogórek na 50 m stylem dowolnym i Mateusz Konopka na 200 m stylem motylkowym. Obaj zajęli 9 miejsce.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Więcej na www.delfin.gdynia.pl

 

 

————————————-

źródło: www.delfin.gdynia.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *