Gdyńskie cheerleaderki po udanych występach na Stadionie Narodowym w Warszawie tym razem zdobyły Waszyngton. 14 marca zespół Cheerleaders Gdynia wystąpił podczas meczu NBA: Washington Wizards – Sacramento Kings! Pojechał tam na zaproszenie Marcina Gortata

Występ gdynianek przed ponad dwudziestotysięczną publicznością uświetnił piątą „Polish Heritage Night” – pomysł Marcina Gortata, który raz w roku zaprasza rodaków na specjalny mecz, który ma wyjątkową oprawę związaną z Polską. Występ polskich dziewcząt cieszył się dużym zainteresowanie i uznaniem. Cheerleaderki z Gdyni zaprezentowały specjalny program z elementami polskiego folkloru i tańca.

Miały również okazję obejrzeć prezentacje swoich amerykańskich koleżanek, wymienić z nimi doświadczenia i… upominki oraz porównać je ze swoimi umiejętnościami. W opinii gdynianek ich program jest bardziej sportowy, nasycony elementami gimnastyki artystycznej i akrobatyki. Amerykanki głównie nastawiają się na taniec.

Podczas pobytu w Waszyngtonie dziewczęta z Cheerleaders Gdynia miały także możliwość zwiedzenia miasta i zakosztowania wrażeń nie związanych ze sportem.

——————————–

źródło: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *