Mistrzostwo świata w drużynie i trzykrotne akademickie mistrzostwo świata, nie licząc licznych innych ogromnych sukcesów, to wg naszej redakcji była wystarczająca rekomendacja do tak zaszczytnego tytułu. Niestety, kapituła nie podzieliła naszego zdania i Joanna Tomala została uznana tylko za „nadzieję gdyńskiego sportu”. W tym roku osiągnęła wiek seniorski i już zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w drużynie w pistolecie pneumatycznym.

Zawodniczka gdyńskiej Floty wraz ze swą koleżanką z drużyny juniorów, z którą dzieliła wiele ubiegłorocznych sukcesów – Klaudią Breś (Zawisza Bydgoszcz) oraz z Beatą Bartków-Kwiatkowską (SKS Tychy) w holenderskim Arnhem w pierwszych dniach marca zajęła trzecie miejsce, ustępując jedynie Rosjankom i Francuzkom.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy tegoroczny sukces strzelczyni gdyńskiej Floty. W styczniu w prestiżowych zawodach w Pilźnie zajęła 6 miejsce w finale pistoletu pneumatycznego (zwyciężyła tam inna zawodniczka WKS Flota, Sławomira Szpek), a w Monachium w prestiżowym turnieju z udziałem całej światowej czołówki była druga, ulegając tylko Rosjance Jekatierinie Korszunowej (późniejszej Mistrzyni Europy w drużynie z Arnhem). Dodajmy tu, że te same zawody w Monachium w ubiegłym roku Joanna wygrała, jeszcze jako juniorka.

Obecnie najważniejszym celem dla Joanny Tomali są zawody z serii Pucharu Świata w Changwong (Korea Południowa), gdzie studentka Akademii Marynarki Wojennej powalczy o tzw. „Quota place” czyli kwalifikację do startu na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich, Rio de Janeiro 2016.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

 

——————————–

źródło: www.pzss.org.pl

 

By kkorpas

6 thoughts on “Początek roku pełen sukcesów dla Joanny Tomali”
  1. Thanks for providing this enlightening piece! Dive into the best games in the Philippines at Casino Plus, featuring GameZone, Color Game, Jin Ji Bao Xi, Duo Fu Duo Cai, and Tongits. Don’t miss out!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *