W kategorii juniorek, Natalia Kozioł z SGA Gdynia zajęła 1 miejsce w wieloboju. Dodatkowo na najwyższym stopniu podium stanęła jeszcze 3 razy (skakanka, piłka, maczugi). Weronika Berniak również z SGA Gdynia zajęła 4 miejsce w wieloboju. W tej kategorii trzy zawodniczki UKS Jantar Gdynia znalazły się w finałowej ósemce wieloboju: 5 m Julia Wiśniewska, 7 m Natalia Wiśniewska i 8 m Paulina Mikuła. W poszczególnych układach Natalii Wiśniewskiej udało się trzykrotnie osiągnąć podium, 2 m za układ z obręczą i skakanką oraz 3 m za układ z piłką. Julia Wiśniewska osiągnęła 3 wynik w układzie z obręczą.

W zawodach startowała jeszcze Klaudia Grochalska z SGA Gdynia, która zajęcia 12 m w wieloboju oraz Natalia Krzyżanowska z UKS JANTAR Gdynia z 16 m w wieloboju.

W kategorii seniorek 1 m w wieloboju zajęła Angela Kosoulieva z SGA Gdynia. Dodatkowo Angela była najlepsza w każdym przyborze (obręcz, piłka, maczugi i wstążka). Srebrny medal w wieloboju zdobyła Malwina Kozłowska z UKS JANTAR Gdynia. Poza tym Malwina uzyskała 3-krotnie, drugi wynik w układach: ze wstążką, piłką oraz obręczą. 3 m w wieloboju zajęła Marta Kulesza SGA Gdynia, która w układzie z obręczą, piłką i wstążką również była trzecia, natomiast w układzie z maczugami zajęła 2 m. W kategorii tej startowała również Angelika Kobylińska, która zajęła 7 m w wieloboju.

Był to pierwszy etap rywalizacji w walce o Puchar Polski w gimnastyce artystycznej. Najlepsza juniorka oraz seniorka zostanie wyłoniona po serii zawodów. Przed nami jeszcze 2 edycje Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski oraz Drużynowy Puchar Polski. Do punktacji końcowej liczyć się będą 4 najlepsze wyniki w wieloboju i poszczególnych przyborach. Ostatnie zawody z serii będą podsumowaniem roku, zostaną wręczone puchary za wielobój i poszczególne przybory. Do punktacji liczone sią 4 najlepsze wyniki.

Gratulujemy zawodniczkom i trenerkom!

————————————-

źródło i foto: www.gdyniasport.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *