Eksperyment z radykalnym odmłodzeniem drużyny i przetrwania w elicie możliwie najmniejszym kosztem po rozwiązaniu umowy z ubiegłorocznym sponsorem tytularnym poniósł klęskę.

Widzew ma jeszcze szanse, ale po wygranej koninianek w Lublinie musi wygrywać i liczyć na kolejne porażki rywalek. Być może ich los rozstrzygnie się już w piątek w meczu między Basketem Chemat Konin a lubelską Pszczółką. Wygrana gospodyń (co przy ich obecnej formie nie będzie niespodzianką) pogrzebie szanse Widzewa na utrzymanie się w lidze. Przegrana pozostawi furtkę otwartą.

Basket Gdynia w trakcie spotkania realnie postawił się Widzewowi tylko w pierwszej kwarcie. Obie drużyny nie potrafiły przez pierwsze minuty podyktować warunków przeciwnikowi. Dopiero na początku drugiej kwarty to łodzianki mocniej zaatakowały i wyszły na prowadzenie 28:21. Nie do powstrzymania dla gości była Roksana Schmidt, która już wtedy uzyskała swój szesnasty punkt w meczu. Do przerwy Widzew prowadził 35:29. Prowadził zasłużenie i kontrolował przebieg meczu. Po przerwie Ewelina Gala i Kateryna Dorogobuzova pociągnęły swój zespół do gry, ale szybko odpowiedziały Katarzyna Kenig z Sarah Boothe i Widzew ponownie odskoczył na kilka oczek. Potem przypomniała o sobie jeszcze Arina Bilotserkivska, która „sprzedała” dwie trójki, jedna po drugiej, przyjezdnym i łodzianki prowadziły już 51:38. Tej przewagi już nie oddały do końca spotkania, choć ambitnie grające gdynianki próbowały zbliżyć się do Widzewa. Pierwsza piątka miejscowych była tego dnia jednak wyraźnie za mocna dla młodzieży z Gdyni i podopieczne Elżbiety Nowak zasłużenie wygrały ten mecz 76:65, pozbawiając Basket szans na utrzymanie.

Przed Basketem jeszcze trzy spotkania rewanżowe, pierwsze w niedzielę, 22 marca właśnie z Widzewem. Miejmy nadzieje, że grające już bez presji podopieczne Vadima Czeczuro pokażą ambicję i pełnię swoich możliwości i zrewanżują się widzewiankom za tę porażkę.

 

Widzew Łódź – Basket Gdynia 76:65 (16:15, 19:14, 18:16, 23:20)

 

Widzew: Schmidt 25, Boothe 20 (11 zb.), Bilotserkivska 16, Okoye 12, Kenig 3, Niedzielska 0, Rodriguez 0, Zapart 0, Jagodzińska 0.

Basket: Gala 23 (9 zb.), Brown 12, Dorogobuzova 10, Adamowicz 7, Jakubiuk 6, Stankiewicz 4, Miłoszewska 3, Naczk 0, Różyńska 0.

 

Sędziowie: D. Włodkowski, P. Białas, K. Pełka.

————————————————–

źródło i foto: www.basketligakobiet.pl

By kkorpas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *