Wielkie święto rekreacji w Gdyni odbędzie się w sobotę 21 lutego. Tym samym zainaugurowany zostanie cykl PKO Grand Prix Gdynia 2015. W gdyńskim Infoboxie odbyła się konferencja prasowa dotycząca zasad organizacyjnych Biegu Urodzinowego. 

Wraz z nowym cyklem, Gdyńskie Centrum Sportu wprowadziło wiele zmian, które mają sprawić, że bieganie stanie się jeszcze przyjemniejsze. I to przed samymi zawodami. Na stronie www.gdyniasport.pl pojawił się panel dedykowany tylko biegom. Dzięki zakładce wszystkie informacje znajdują się w jednym miejscu – od zapisów (także na kolejne zawody), poprzez regulamin czy też informacje związane z poszczególnymi wydarzeniami cyklu, listy startowe, pliki do pobrania na wynikach skończywszy. 
 
Niewielkiej modyfikacji uległa 10-kilometrowa trasa, co z kolei jest konsekwencją wprowadzenia startów falowych. Rosnąca liczba biegaczy powoduje, że w niektórych miejscach powstawały zatory. – Jako jedni z pierwszych w Polsce wprowadzamy na tak krótkim dystansie opóźnione starty – zapowiada Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – O godzinie 14.00 do biegu ruszy elita, a zawodnicy ustawieni w kolejnych strefach czasowych startować będą z jedno lub dwuminutowym opóźnieniem. To powinno definitywnie rozwiązać problemy korków na trasie i pozwolić na płynne wyprzedzanie – dodaje. Pętla wiedzie ulicami Waszyngtona, Wendy, Polską, następnie Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, ponownie Wendy i wzdłuż Placu Kaszubskiego aż do Świętojańskiej. Dalsza część pozostaje bez zmian – ze Świętojańskiej biegacze zakręcają w aleję Piłsudskiego, a następnie Bulwarem Nadmorskim wracają na Skwer Kościuszki.

 
 
W związku z imprezą osoby, które chcą dojechać autem na zawody, a także inni kierowcy, muszą nastawić się na zmiany w organizacji ruchu: szczegóły TUTAJ.
 
Konieczność wprowadzenia startów falowych wiąże się z kolejnym zjawiskiem, które staje się nagminne w imprezach biegowych w całym kraju – ustawianie się w strefie czasowej innej niż rzeczywiste możliwości zawodnika. Biegacze często zaniżają swój wynik, aby ruszyć z szybszymi. W teorii pozwala to na bieg w mniejszym tłoku. Jednak skoro teraz cała stawka została podzielona na 6, nieprzeszkadzających sobie grup, nie ma to większego sensu. Kolejną regulaminową nowinką jest doliczenie 5 minut kary dla osób, które ruszą z innej strefy niż ta, do której się zapisali – to zabieg, który ma zmobilizować spóźnialskich do wcześniejszego przychodzenia na zawody.
 
Opisane wyżej działania są elementem akcji „Biegnij fair”, która ma wyrabiać w uczestnikach biegów masowych pozytywne zachowania – więcej TUTAJ Tablice z grafikami Katarzyny Zalepy ustawione zostaną w okolicach startu sobotniego biegu, tak by każdy mógł je zauważyć i wziąć sobie ich przekaz do serca.
 
Od tego roku sponsorem tytularnym czterech gdyńskich biegów jest PKO Bank Polski, który od wielu lat angażuje się w działania na rzecz sportu, podejmuje liczne inicjatywy związane z promocją aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia w całym kraju. Wspiera także pracowników w rozwijaniu swoich pasji sportowych. Dlaczego firma stawia na sport? 

Zdecydowana większość członków zarządu to osoby uprawiające sport, w przeszłości nawet na poziomie profesjonalnym. Ja z kolei jestem instruktorem nordic walking, zatem nic dziwnego, że ludzie żyjący sportem także na sport stawiają – tłumaczy Aleksander Rusiecki, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego, który przyznaje, że był osobiście zaangażowany w rozmowy pomiędzy organizatorami wydarzenia a zarządem banku.
 
Dodatkową zachętą do przyłączenia się do sportowej zabawy jest konkurs, w którym nagrodą jest Honda Jazz – tegoroczny model samochodu może wygrać każdy, kto ukończy trzy z czterech zawodów, czyli Bieg Urodzinowy, Europejski, Świętojański i Niepodległości. Auto zostało już wyprodukowane i obecnie płynie statkiem transportowym z Japonii. W gdyńskim salonie tej marki pojawi się w marcu, a kluczyki nowy właściciel odbierze w grudniu, kiedy konkurs zostanie rozstrzygnięty. Wcześniej, bo tuż po zakończeniu każdego z biegów, uczestnicy otrzymają medal. Tradycyjnie w Gdyni jest to układanka – tym razem 4 elementy po złożeniu w całość stworzą figurkę podium wraz z trzema uczestnikami.
 
Godzinowy harmonogram, Biegu i Marszu Urodzinowego:
– godz. 9.30 – start Marszu Urodzinowego Gdyni – Nordic Walking w kategoriach Open
– godz. 9.33 – start Marszu Urodzinowego Gdyni – Nordic Walking w kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz szkoły ponadgimnazjalne
– godz. 10.30 – start Biegu Urodzinowego Gdyni w kategoriach szkół podstawowych
– godz. 11.00 – start Biegu Urodzinowego Gdyni w kategoriach szkół gimnazjalnych
– godz. 11.30 – start Biegu Urodzinowego Gdyni w kategoriach szkół ponadgimnazjalnych
– godz. 12.00 – Bieg Malucha na 180 m
– godz. 14.00 – start Biegu Urodzinowego Gdyni na 10 km   

 

 

———————————–

źródło: www.gdynia.pl

Foto: Małgorzata Soroka

By kkorpas

11 thoughts on “Urodzinowe przed-bieg-i”
 1. Наша группа искусных исполнителей находится в готовности подать вам передовые приемы, которые не только снабдят надежную протекцию от холодных воздействий, но и подарят вашему зданию изысканный вид.
  Мы трудимся с современными составами, сертифицируя долгий срок службы работы и выдающиеся результаты. Изоляция наружных поверхностей – это не только сбережение на отапливании, но и забота о экологии. Энергоспасающие методы, какие мы производим, способствуют не только личному, но и поддержанию природной среды.
  Самое центральное: [url=https://ppu-prof.ru/]Стоимость работ по утеплению фасада[/url] у нас открывается всего от 1250 рублей за метр квадратный! Это доступное решение, которое превратит ваш резиденцию в действительный приятный локал с минимальными тратами.
  Наши достижения – это не лишь утепление, это разработка пространства, в где все деталь выражает ваш личный образ. Мы возьмем во внимание все твои желания, чтобы осуществить ваш дом еще более уютным и привлекательным.
  Подробнее на [url=https://ppu-prof.ru/]https://www.ppu-prof.ru/[/url]
  Не откладывайте заботу о своем ларце на потом! Обращайтесь к экспертам, и мы сделаем ваш корпус не только теплым, но и изысканнее. Заинтересовались? Подробнее о наших делах вы можете узнать на сайте компании. Добро пожаловать в универсум спокойствия и уровня.

 2. Мы команда SEO-консультантов, занимающихся продвижением вашего сайта в поисковых системах.
  Мы постигли успехи в своей области и стремимся передать вам наши знания и опыт.
  Какая помощь доступна у нас:
  • [url=https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/]коммерческий аудит сайта[/url]
  • Глубокий анализ вашего сайта и формирование индивидуального плана продвижения.
  • Оптимизация контента и технических характеристик вашего сайта для достижения наивысших результатов.
  • Постоянный контроль и анализ данных для улучшения вашего онлайн-присутствия.
  Подробнее [url=https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/]https://seo-prodvizhenie-ulyanovsk1.ru/[/url]
  Наши клиенты уже видят результаты: рост посещаемости, улучшение рейтинга в поисковых запросах и, конечно, увеличение прибыли. Вы можете получить бесплатную консультацию у нас, для обсуждения ваших потребностей и разработки стратегии продвижения, соответствующей вашим целям и бюджету.
  Не упустите шанс улучшить свои показатели в онлайн-мире. Обратитесь к нам немедленно.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *